مجموعه‌ های تئاتری کارشان را کلید می‌ زنند

اجراهای سال ۹۳ مجموعه‌های مختلف تئاتری در حالی آغاز شده است که برخی از آثار ادامه اجراهای خود در سال ۹۲ را پیگیری می‌کنند و بعضی از تالارهای نمایشی نیز میزبان نمایش‌های تازه‌ای از هنرمندان تئاتر خواهند بود.

بعد از پایان تعطیلات نوروزی تماشاخانه های مختلف تئاتر فعالیتهای خود را از سر گرفته اند و علاقمندان به هنرهای نمایشی می توانند به دیدن نمایش‌های جدیدی که در سال ۹۳ روی صحنه رفته اند، بنشینند.

دو نمایش «سقراط» به کارگردانی حمیدرضا نعیمی و «شکلک» به کارگردانی کیومرث مرادی که از هفته دوم نوروز مجددا اجرای خود را در تالارهای وحدت و شمس آغاز کرده بودند بعد از تعطیلات نیز تا پایان فروردین ماه به اجرای خود ادامه خواهند داد.

فرهاد آئیش، لادن مستوفی، بهناز نازی، نقی سیف جمالی، کتانه افشاری نژاد، یعقوب صباحی، ایوب آقاخانی، سیاوش چراغی پور، بهاره نوحیان، بهمن عباسپور، رضا جهانی، بهنام شرفی، پرهام دلدار، مجید نوروزی، مهرداد خانی، یاسمن کاکایی، راشین دیدنده، روژین رحیمی، مجید قادری، بهمن ناصری، محمد نژاد، علی حبیب پور بازیگران نمایش «سقراط» هستند که تا اول اردیبهشت ماه ساعت ۱۹ در تالار وحدت روی صحنه است.

«شکلک» نوشته نغمه ثمینی و با بازی هنرمندانی چون پانته‌آ بهرام،‌ امیر جعفری، ستاره پسیانی، نوید محمدزاده تا ۳۱ فروردین ماه ساعت ۲۱:۳۰ در تالار شمس سازمان فرهنگی هنری AIT روی صحنه است.

در مجموعه تئاتر شهر اجرای دو نمایش «ملکه زیبایی لی نین» و «در انتظار گودو» به کارگردانی همایون غنی زاده در سالن اصلی تئاتر شهر ادامه می یابد. این دو نمایش در زمستان ۹۲ در این سالن نمایشی روی صحنه رفتند و بعد از تعطیلات تا آخر فروردین ماه نیز میزبان علاقمندان تئاتر خواهند بود.

ویشکا آسایش، سعید چنگیزیان، همایون غنی زاده و مهدی کوشکی بازیگران نمایش«ملکه زیبایی لی نین» هستند که هر شب ساعت ۲۰:۳۰ به صحنه می رود. همچنین در نمایش «در انتظار گودو» نیز علی سرابی، رامین سیار دشتی، رضا بهبودی، پیمان معادی و… حضور دارند که هر شب ساعت ۱۷:۳۰ میزبان علاقمندان تئاتر است.

در تالار چهارسو نیز نمایش «من چجوری ممکنه یه پرنده باشم؟» به کارگردانی روح الله جعفری که پیش از نوروز به صحنه می رفت ادامه اجراهای خود را تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داد.

این نمایش نوشته ماتئی ویسنی یک و ترجمه تینوش نظم جو است که بازیگرانی چون نسرین درخشان زاده، شیرین اسماعیلی، مریم رحمان قلهکی، سارا الله یاری، طوفان مهردادیان، یلدا عباسی، سامان کرمی، مهرداد باقری، کهبد تاراج، بهرام سروری نژاد، مهدیس یگانه فر، آریان غلامی، امیر عدل پرور، مریم راسخ، علیرضا مدنی، مجید رحمتی، رضا بهرامی، مهسا کریم زاده، امین حسینی، رضا پاپی، فریبا امینیان، خسرو شهراز، ندا نوری، فرزانه فدوی، فرزانه زینتی، نازنین بابایی، مجید امیری، الهام شعبانی، جواد مولانیا در آن به ایفای نقش می پردازند و هر شب به جز شنبه ها ساعت ۱۹:۳۰ در سالن چهارسو به صحنه می رود.

کارگاه نمایش از ۲۰ فروردین ماه میزبان نمایش جدیدی به نام «رضا» به کارگردانی جابر رمضانی خواهد بود. این نمایش قرار است به مدت دو هفته ساعت ۱۷:۳۰ در کارگاه نمایش مجموعه تئاترشهر به صحنه برود. «رضا» دو بازیگر دارد که هر بازیگر در ۱۲ نقش بازی می‌کند. این نمایش داستان هتل رضای مشهد را روایت می کند که زائرین مختلفی به آن رفت و آمد دارند.

همچنین دیگر تالارهای نماشی مجموعه تئاتر شهر نیز اجراهای قبل از عید خود را ادامه خواهند داد. به این ترتیب که در سالن سایه نمایش «مجردها» به کارگردانی پوران مردادی و بازی امیر کربلایی زاده و فاطمه امینی و در سالن قشقایی نمایش «خرمگس» به کارگردانی علی عابدی و بازی پرستو گلستانی، محمدصادق ملکی، وحید آقاپور، آرش (علی) فلاحت پیشه، سوسن مقصودلو روی صحنه خواهند رفت.

در تماشاخانه ایرانشهر نیز دو نمایش «سه روایت از زندگی» به کارگردانی سیما تیرانداز ۱۶ فروردین و « مرداب روی بام» به کارگردانی رضا گوران ۱۷ فروردین به ترتیب در تالارهای استاد سمندریان و استاد ناظرزاده کرمانی با برپایی مراسم افتتاحیه، میزبان علاقه مندان تئاتر خواهند بود. اجراهای عمومی این نمایش ها نیز از روز بعد از افتتاحیه در این تماشاخانه آغاز می شوند.

ستاره پسیانی، پانته آ پناهی ها، بهناز جعفری، ندا مقصودی، عبد آبِست، دایانا فتحی، بیتا معیریان، جواد پولادی، پانیذ فریوسفی بازیگران نمایش«مرداب روی بام» هستند که از ۱۸ فروردین ماه از ساعت ۱۹:۳۰ روی صحنه خواهد رفت.

امیرکاوه آهنین‌جان، لیلی رشیدی، رضا مولایی و سیما تیرانداز نیز در نمایش«سه روایت از زندگی» به ایفای نقش می‌پردازند که هر شب به جز شنبه ها ساعت ۲۰ اجرا خواهد شد.

تالار حافظ نیز از ۲۱ فروردین ماه میزبان نمایش«هم هوایی» به کارگردانی افسانه ماهیان خواهد بود که در این اثر نمایشی ستاره اسکندری، الهام کردا و سارا بهرامی به عنوان بازیگر حضور دارند. این نمایش نوشته مهین صدری است و هر شب به جز شنبه ها ساعت ۲۰ در تالار حافظ میزبان علاقمندان به تئاتر است.

در تماشاخانه سنگلج از ۲۰ فروردین ماه نمایش«مم و زین» به کارگردانی تینو صالحی روی صحنه خواهد رفت. عباس عبدالله زاده نویسنده این اثر نمایشی است و توماج دانش بهزادی، حسن محمدی، صفورا کاظم پور، مسعود شاکرمی، سامان کرمی، شیماء ملکیان، مهدی حنفی، پویان درزی، هدی آهنگر، سید عماد حسینی بازیگران ان هستند.

«مم و زین» بر اساس یک افسانه کردی نوشته شده است و به صورت موزیکال در ژانر کمدی تراژدی اجرا می شود.

فرهنگسرای نیاوران نیز میزبان دو اثر نمایشی جدید می شود. به این ترتیب که از ۲۰ فروردین ماه در سالن گوشه نمایش «با من بستنی می خوری؟» نوشته و کارگردانی بهاره رهنما و بازی نسیم ادبی و بهاره رهنما به صحنه می رود. این نمایش با مدت زمان ۶۰ دقیقه از ساعت ۱۹ میزبان علاقمندان خواهد بود.

در سالن خلیج فارس این فرهنگسرا نیز نمایش «خشکسالی و دروغ» برای سومین بار در طول سه سال گذشته البته با تغییراتی در گروه بازیگران به صحنه یم رود. این نمایش نوشته و کارگردانی محمد یعقوبی است و علی سرابی، باران کوثری، احمد مهرانفر، آیدا کیخایی و سحر دولت شاهی بازیگران آن خواهند بود که از ۲۱ فروردین ماه ساعت ۲۰:۳۰ میزبان علاقمندان به تئاتر خواهد بود.

همچنین نمایش «کلوچه دارچینی» به کارگردانی مریم کاظمی نیز از روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ماه ساعت ۱۸ اجرای خود را در سال ۱۳۹۳ آغاز می کند.

این نمایش شاد و موزیکال اواخر سال گذشته در سالن بوستان مرکز تولید تئاتر کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه رفت که با استقبال نیز روبرو شد. این نمایش امسال هم در همین سالن اجرا می‌شود.

این نمایش ماجرای یک کلوچه دارچینی تازه پخته شده را در یک آشپزخانه به نمایش می گذارد و هنرمندانی چون حسین محب اهری، جواد زیتونی و مریم کاظمی در آن ایفای نقش می کنند.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

معرفی کاندیداهای بخش عکس جشنواره تئاتر فجر

۵ کاندیدای دریافت جایزه بخش مسابقه عکس سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر، ۵ کاندیدای دریافت جایزه بهترین عکس جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر معرفی شدند. گروه انتخاب این بخش متشکل از