کمبود بودجه هنر تئاتر را تهدید می‌کند

1هنرمند عرصه تئاتر کودک کمبود بودجه را بزرگترین مشکل هنرمندان عرصه تئاتر دانست و گفت: در مواقعی، کارگردان برای این‌که بودجه کافی در اختیار ندارند از بسیاری ریزه‌‌کاری‌ها در نمایش می‌گذرد و فقط یک نمایش ظاهری را تحویل می‌دهد.

به گزارش MrArt.ir، آنالی شکوری با اشاره به تفکیک نمایش بخش کودک و نوجوان اظهار داشت: باید نمایش‌های ساخته شده مطابق با گروه سنی مخاطب باشد تا اثر خود را بگذارد.

وی با بیان این‌که خانواده‌ها نیز باید فرزندان خود را به نمایش‌های خاص گروه سنی خود ببرند، افزود: سازماندهی و فرهنگسازی این کار زیاد سخت نیست چراکه مسئولان می‌توانند جلوی درب سالن به افراد گوشزد کنند که کدام نمایش مختص کدام گروه سنی است.

این بازیگر عرصه تئاتر، برگزاری جشنواره‌ها را زمینه ایجاد تحول در عرصه تئاتر کودک و نوجوان دانست و اظهار داشت: هنرمندان باید در این جشنواره‌ها به دنبال ارتقای سطح هنری خود باشند.

وی خطاب به مسئولان گفت: جشنواره با تمام نقاط قوت و ضعف خود سپری می‌شود به همین دلیل نباید به خاطر یک روز زودتر آمدن به جشنواره و یا نبود بودجه و … سخت‌گیری کرد.

شکوری ادامه داد: به نظر من این سخت‌گیری‌ها چندان کمکی به بودجه نمی‌کند پس باید اجازه داد هنرمندان در این چند روز با یکدیگر تعامل داشته باشند تا شاهد خروجی بهتری باشیم.

وی کمبود بودجه را بزرگترین مشکل هنرمندان عرصه تئاتر دانست و ادامه داد: در مواقعی، نویسنده و کارگردان برای این‌که بودجه کافی در اختیار ندارند از بسیاری از ریزه‌‌کاری‌ها در نمایش می‌گذرد و فقط یک نمایش ظاهری را تحویل می‌دهد.

این بازیگر عرصه تئاتر تصریح کرد: در دولت جدید سالن‌های خصوصی تعریف شده که افراد دیگر منتظر گرفتن سالن برای اجرای عمومی نیستند که این امر یک نقطه مثبت است.

وی در پایان گفت: خصوصی شدن سالن‌ها باعث شده تا حدودی از مشکلات هنرمندان تئاتر کم شود، ایده‌های جدیدی شکل بگیرد و تئاتر از خمودگی و قوانین خشک و سخت مسئولان خارج شود.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

موسیقی شنبه , ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۱

‘عالی بود با ارزوی موفقیت’

عبدل میمون لات پاکوتاه به دیوار چهارم می‌آید

نمایشنامه «عبدل میمون لات پاکوتاه» در قالب نخستین دوره رقابتی نمایشنامه خوانی کارگاه مثلث شنبه ۶ بهمن ماه در تماشاخانه دیوار چهارم خوانده می شود. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه نمایشی دیوار چهارم، «عبدل میمون لات پاکوتاه» نام پنجمین اثر از گروه مثلث به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی زری