Image

کمبود بودجه هنر تئاتر را تهدید می‌کند

1هنرمند عرصه تئاتر کودک کمبود بودجه را بزرگترین مشکل هنرمندان عرصه تئاتر دانست و گفت: در مواقعی، کارگردان برای این‌که بودجه کافی در اختیار ندارند از بسیاری ریزه‌‌کاری‌ها در نمایش می‌گذرد و فقط یک نمایش ظاهری را تحویل می‌دهد.

به گزارش MrArt.ir، آنالی شکوری با اشاره به تفکیک نمایش بخش کودک و نوجوان اظهار داشت: باید نمایش‌های ساخته شده مطابق با گروه سنی مخاطب باشد تا اثر خود را بگذارد.

وی با بیان این‌که خانواده‌ها نیز باید فرزندان خود را به نمایش‌های خاص گروه سنی خود ببرند، افزود: سازماندهی و فرهنگسازی این کار زیاد سخت نیست چراکه مسئولان می‌توانند جلوی درب سالن به افراد گوشزد کنند که کدام نمایش مختص کدام گروه سنی است.

این بازیگر عرصه تئاتر، برگزاری جشنواره‌ها را زمینه ایجاد تحول در عرصه تئاتر کودک و نوجوان دانست و اظهار داشت: هنرمندان باید در این جشنواره‌ها به دنبال ارتقای سطح هنری خود باشند.

وی خطاب به مسئولان گفت: جشنواره با تمام نقاط قوت و ضعف خود سپری می‌شود به همین دلیل نباید به خاطر یک روز زودتر آمدن به جشنواره و یا نبود بودجه و … سخت‌گیری کرد.

شکوری ادامه داد: به نظر من این سخت‌گیری‌ها چندان کمکی به بودجه نمی‌کند پس باید اجازه داد هنرمندان در این چند روز با یکدیگر تعامل داشته باشند تا شاهد خروجی بهتری باشیم.

وی کمبود بودجه را بزرگترین مشکل هنرمندان عرصه تئاتر دانست و ادامه داد: در مواقعی، نویسنده و کارگردان برای این‌که بودجه کافی در اختیار ندارند از بسیاری از ریزه‌‌کاری‌ها در نمایش می‌گذرد و فقط یک نمایش ظاهری را تحویل می‌دهد.

این بازیگر عرصه تئاتر تصریح کرد: در دولت جدید سالن‌های خصوصی تعریف شده که افراد دیگر منتظر گرفتن سالن برای اجرای عمومی نیستند که این امر یک نقطه مثبت است.

وی در پایان گفت: خصوصی شدن سالن‌ها باعث شده تا حدودی از مشکلات هنرمندان تئاتر کم شود، ایده‌های جدیدی شکل بگیرد و تئاتر از خمودگی و قوانین خشک و سخت مسئولان خارج شود.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

موسیقی شنبه , ۱۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۱

‘عالی بود با ارزوی موفقیت’

ایده «دلفین‌ها» از یک اتفاق واقعی گرفته شد/ مرگ در کمال خونسردی

کارگردان نمایش «دلفین‌ها» که در تماشاخانه باران روی صحنه است، عنوان کرد ایده شکل‌گیری این اثر نمایشی از یک اتفاق واقعی الهام گرفته شده است. محمد خداوردی نویسنده و کارگردان نمایش «دلفین‌ها» درباره اجرای این اثر نمایشی به تئاتر آنلاین گفت: این اثر نمایشی اجرای خود را از ۱۵ مهرماه در تماشاخانه باران آغاز کرده