برداشتی از قصه‌ی «فریدون وضحاک» تئاتر می‌شود

3 نمایش «ماه افسانه‌ای» برداشتی از قصه‌ی «فریدون وضحاک» به کارگردانی حامد زحمت‌کش اجرا می‌شود.

به گزارش MrArt، کارگردان این نمایش گفت: در حال آماده کردن نمایش «ماه افسانه‌ای» نوشته آتسا شاملو هستم که این قصه برداشتی از ماجرای فریدون وضحاک از داستان‌های کهن شاهنامه است.

او افزود: من این قصه را دراماتوژی کردم و آن را برای اجرا ساده نویسی کرده‌ام و البته این نمایش را برای افراد بالای هفت سال در نظر گرفته‌ایم.

این کارگردان درباره انتخاب بازیگر «ماه افسانه‌ای» ادامه داد: من این نمایش را با یک آرتیست مالزیایی چینی‌الاصل به نام خانم لین کار می‌کنم. این کار به سفارش یک کمپانی فرانسوی به نام «کلچر پرفورمنسز» ساخته می‌شود و خانم لین هم از سوی این کمپانی برای بازی در این کار معرفی شده است.

زحمت‌کش درباره محل اجرای نمایش گفت: این نمایش را هم در ایران و هم در مالزی اجرا خواهیم کرد‌، البته ما هنوز در مراحل بوروکراسی اداری هستیم و زمان اجرا و سایر عوامل کارمان هنوز مشخص نشده است، البته تصمیم داریم که نیمی از عوامل‌مان ایرانی و نیمی دیگر مالزیایی باشد‌.

او با اشاره به اینکه این نمایش را به گونه‌ای دیگر اجرا کرده است، عنوان کرد: در سال ۹۰ این نمایش را با عنوان «قصه ماه مهر» در کردستان و کرمانشاه اجرا کردیم که البته نمایش جدید تفاوت‌های زیادی با آن کار دارد و من در اجرای جدید متن برای اجرای بین المللی تغییر داده‌ام. ضمن آنکه در اجرای جدید حجم زیادی از تصاویر و موسیقی وجود دارد و بخش از ترانه‌ها هم به زبان مالزیایی است و به طور کلی تعریف جدیدی از آن قصه مطرح کرده‌ایم و کسانی هم که قصه «ماه مهر» را دیده‌اند، بعد از دیدن «ماه افسانه‌ای» تفاوت‌های زیادی را متوجه می‌شوند.

مطالب مرتبط

Top