«ادامه دارد…» از دروغ و پنهان‌کاری می‌گوید/ یک طلاق مخفیانه


کارگردان نمایش «ادامه دارد…» عنوان کرد این اثر نمایشی به مساله پنهان‌کاری در جامعه امروز می‌پردازد.

فرهاد خوشه کارگردان نمایش «ادامه دارد…» که این روزها در تماشاخانه انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه است درباره اجرای این اثر نمایشی به تئاتر آنلاین گفت: خوشبختانه تا امروز از استقبال مخاطبان رضایت دارم و اکثر بازخوردهایی را هم که دریافت کرده‌ایم، مثبت بوده است. چون این نمایش به مسائلی می‌پردازد که این روزها در جامعه با آن زیاد روبرو می‌شویم با مخاطبان ارتباط خوبی برقرار می‌کند.

وی درباره مضمون نمایش بیان کرد: «ادامه دارد…» به موضوع طلاق و پنهان‌کاری در جامعه و مخصوصاً بین زوج‌ها می‌پردازد. مسائلی که این روزها در جامعه ما نمود زیادی پیدا کرده است و قطعاً در میان اطرافیانمان شاهد چنین معضلاتی هستیم. من به عنوان کارگردان و حتی مخاطب تئاتر همیشه این دغدغه را دارم که آثاری را که برای روی صحنه بردن و یا حتی دیدن انتخاب می‌کنم، مساله و نیاز جامعه باشند از همین رو این نمایشنامه را که نوشته مهدیه حسینی است مناسب حال این روزهای جامعه دیدم.

خوشه یادآور شد: در این نمایش تلاش داشتم تا ذهن مخاطبان را به پرسش‌هایی نظیر چه چیزی باعث می‌شود که ما وارد یکی زندگی شویم و چه مسأله‌ای باعث می‌شود که از یک زندگی بیرون بیاییم و اصلاً چه اتفاقی باعث پنهان‌کاری می‌شود، جلب کنم. متأسفانه برخی اوقات فکر می‌کنم اگر پنهان‌کاری و دروغ نباشد زندگی ما درست پیش نمی‌رود. این اثر نمایشی می‌تواند یک کلاس آموزشی برای افرادی باشد که در آستانه طلاق و یا مخفی کردن قرار دارند. امیدوارم مخاطبان درباره شخصیت‌های نمایش قضاوت کنند و خودشان را جای یکی از آنها بگذارند.

این کارگردان در پایان درباره داستان نمایش توضیح داد: «ادامه دارد…» درباره زندگی مرد و زنی است که از یکدیگر طلاق گرفته‌اند اما این مساله را از خانواده و اطرافیانشان پنهان کرده‌اند. حالا این ۲ باید زیر یک سقف نقش یک زوج خوشبخت را بازی کنند …

نمایش «ادامه دارد…» نوشته مهدیه حسینی به کارگردانی فرهاد خوشه از ۱۸ اردیبهشت تا ۱۲ خرداد ساعت ۲۱ در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان روی صحنه است.

میلاد اکبرنژاد، مهتا پناهی و رازگل معتمدی در این نمایش ۶۰ دقیقه‌ای ایفای نقش می‌کنند.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

«صدای خنده حضار» در دیوار چهارم می پیچد/ نمایشی درباره خنده

نمایش «صدای خنده حضار» به کارگردانی حسام افسری از اول مرداد ماه در تماشاخانه دیوار چهارم روی صحنه خواهد رفت. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه نمایشی دیوار چهارم، نمایش «صدای خنده حضار» به نویسندگی مجتبی کاظمی و کارگردانی حسام افسری از اول مرداد ماه ساعت ۱۹:۳۰ در تماشاخانه دیوار چهارم