پروژه مشترک تئاتری ایران و فرانسه در «فضاسازی» شکل می گیرد


پروژه مشترک تئاتری ایران و فرانسه با عنوان «فضاسازی» با حضور ۴ نمایشنامه نویس معاصر فرانسوی و خوانش آثارشان توسط کارگردان‌های تئاتر ایران، برگزار می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، «فضاسازی» عنوان پروژه ای بینافرهنگی بین ۲ کشور ایران و فرانسه است که نورالدین حیدری ماهر مجری طرح این پروژه است.

به گفته نورالدین حیدری ماهر قرار است طی این پروژه ۴ نمایشنامه از نمایشنامه نویسان جوان و معاصر تئاتر فرانسه که تا کنون در ایران ترجمه و اجرا نشده‌اند، به زبان فارسی ترجمه و توسط ۴ کارگردان تئاتر ایران در قالب نمایشنامه خوانی اجرا می شوند.

به گفته مجری طرح پروژه «فضاسازی» ویژگی این پروژه حضور ۴ نمایشنامه نویس فرانسوی در تمرین‌ها و دیدن نمایشنامه خوانی آثار خود توسط هنرمندان تئاتر ایران است.

حیدری ماهر هدف از اجرای این پروژه را برقراری ارتباط دوطرفه هنرمندان تئاتر ایران و فرانسه است که در فاز دوم با ترجمه ۴ نمایشنامه ایرانی و اجرای آن توسط کارگردان های تئاتر فرانسه همراه خواهد بود.

طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است ۴ نمایشنامه مدنظر توسط آرش آبسالان، مهران رنجبر، ایمان افشاریان و شیوا اردویی در قالب نمایشنامه خوانی اجرا شوند.

این نمایشنامه خوانی ها از ۲۳ تا ۳۰ بهمن، ساعت ۱۵ در تئاتر مستقل تهران برگزار می شوند.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

جزئیات هفته بزرگداشت تئاتر اعلام شد/ هر روز به نام یک هنرمند

صبح امروز در نشستی رسانه ای جزئیات برگزاری شانزدهمین دوره جشن های خانه تئاتر که از هفتم تا پانزدهم اردیبهشت ماه برگزار می شود، تشریح شد. به گزارش تئاتر آنلاین، نشست رسانه‌ای شانزدهمین دوره جشن‌های خانه تئاتر (هفته بزرگداشت تئاتر) صبح امروز دوشنبه دوم اردیبهشت در ساختمان جدید خانه تئاتر برگزار شد. در این نشست