سه‌گانه نمایش‌های ایرانی کامل می‌شود/ قصه «استاد نوروز پینه‌دوز»


رحمت امینی قصد دارد نمایش «استاد نوروز پینه‌دوز» را در مجموعه تئاتر شهر روی صحنه ببرد.

رحمت امینی مدرس و کارگردان تئاتر که چندی پیش نمایش «خدایگان» را با حضور دانشجویان تئاتری در سالن اصلی تالار مولوی روی صحنه برد، درباره جدیدترین فعالیت تئاتری خود به تئاتر آنلاین گفت: بعد از اجرای نمایش های «جیجک علیشاه» و «جعفرخان از فرنگ برگشته» قصد دارم سه‌گانه نمایش های ایرانی را با اجرای نمایشنامه «استاد نوروز پینه‌دوز» نوشته کمال الوزاره محمودی کامل کنم.

وی ادامه داد: وزیر محترم ارشاد وقتی به تماشای «جعفرخان از فرنگ برگشته» نشست ضمن تشویق بنده برای ادامه اجرای نمایشنامه‌های ایرانی قول حمایت از این روند را داد. همچنین آقای شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی نیز قول حمایت از اجرای «استاد نوروز پینه‌دوز» را داده است.

امینی با اشاره به موافقت سعید اسدی ریاست مجموعه تئاتر شهر برای اختصاص نوبت اجرایی به نمایش «استاد نوروز پینه‌دوز» درباره زمان اجرای این اثر بیان کرد: هنوز زمان اجرای این نمایش مشخص نیست ولی قصد دارم اگر بشود «استاد نوروز پینه‌دوز» را در نوروز ۹۸ به صحنه ببرم در غیر اینصورت سعی می کنیم نمایش را قبل از جشنواره بین المللی نمایش های آیینی و سنتی در سال ۹۸ اجرا کنیم تا در ایام جشنواره نیز اثر را روی صحنه ببریم.

این مدرس و کارگردان تئاتر در پایان سخنان خود درباره اینکه نمایشنامه «استاد نوروز پینه‌دوز» چه تغییراتی خواهد داشت، اظهار کرد: من طبق روال ۲ تجربه گذشته همان متن اصلی «استاد نوروز پینه‌دوز» را ملاک خود قرار می دهم و در طول تمرین‌ها تغییرات مورد نیاز انجام خواهد شد.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

«تئاتر دینی» روضه‌خوانی روی صحنه نیست/ قصه و نگاه تازه مخاطب دارد

علی سلیمانی و سیروس همتی ۲ هنرمندی که در عرصه تئاتر دینی فعال هستند و در حال حاضر نیز نمایش «مردی در آینه» را روی صحنه دارند، درباره مشکلات و معضلات این حوزه به بحث و تبادل نظر پرداختند. تئاتر آنلاین -گروه هنر-فریبرز دارایی-آروین مؤذن‌زاده: ایام محرم و صفر و ماه مبارک رمضان زمان مناسبی