فرزام رنجبر: «روز پزشک» یک گروتسک فانتزی است

کارگردان «روز پزشک» با اشاره به ویژگی‌های این اثر نمایشی یادآور شد این نمایش یک گروتسک است که بر بستری رئالیستی مشکلات یک زوج پزشک را به تصویر می‌کشد.

به گزارش تئاتر آنلاین، فرزام رنجبر نویسنده و کارگردان نمایش «روز پزشک» درباره اجرای این اثر نمایشی به مهر گفت: با وجودی که چند روز از آغاز اجرای نمایش می‌گذرد اما استقبال از نمایش بسیار خوب بوده و بازخوردهای خیلی مثبتی گرفته ایم. این نمایش یک اثر گروتسک است و تلاش شده است که این فضا در کل اثر جریان داشته باشد.

وی ادامه داد: داستان نمایش درباره زوج پزشکی است که هرکدام درگیر پرونده‌های خود هستند و از جایی به بعد با ورود فردی به زندگی‌شان اتفاقاتی برایشان رقم می‌خورد که این اتفاقات هم مصادف با روز پزشک رخ می‌دهد. نمایش یک Real Time است و بدون برش و قطع زمانی روایت می‌شود.

رنجبر متذکر شد: فضای نمایش کمدی است و مخطاب در ظول یک ساعتی که در سالن حضور دارد متوجه گذر زمان نمی‌شود. تلاش کردیم شرافت و کیفیت خنده را در اجرای کار مورد توجه قرار دهیم. در نمایش «روز پزشک» مخاطبان با کمدی موقعیت روبرو هستند و با توجه به بازخوردهایی که گرفته ایم، می‌دانیم که تماشاگران با اثری مفرح برخرود دارند.

این کارگردان تئاتر در پایان عنوان کرد: این اثر نمایشی یک نمایشنامه فانتزی است که بر بستری رئالیستی جریان دارد به این مفهوم که اتفاقات فانتزی هستند اما شیوه ارایه رئالیستی است.

امیر نوروزی، مهناز ذبیحی و غزل شجاعی در این نمایش به ایفای نقش می‌پردازند.

نمایش «روز پزشک» که از ۲۰ مهرماه هر روز به جز شنبه ها ساعت ۱۹ به صحنه می‌رود، تا ۲۰ آبان ماه در مرکز تئاتر مولوی دانشگاه تهران به آدرس خیابان انقلاب، خیابان ۱۶ آذر، جنب باشگاه دانشجویان، مرکز تئاتر مولوی اجرا می‌شود.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

جزییات هفته آموزش و پژوهش جشنواره تئاتر دانشگاهی اعلام شد

«هفته آموزش و پژوهش» بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با برگزاری چند کارگاه، سمینار، نشست تخصصی و جلسه نمایشنامه خوانی از روز دوشنبه دوم اردیبهشت ماه آغاز می شود. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره، بخش پژوهشی بیست و دومین جشنواره بین المللی تئاتر دانشگاهی ایران با