بازنمایی در تئاترکلاسیک و مدرن درحوزه هنری گیلان

نشست تخصصی بازنمایی در تئاتر کلاسیک و مدرن به همت واحد هنرهای نمایشی در حوزه هنری گیلان برگزار می شود.

به گزارش تئاتر آنلاین، حامد پورشعبان کارشناس حوزه هنری و سخنران این برنامه در باره این نشست گفت : ‘بازنمایی’ از جمله مفاهیم فلسفی مرتبط با حوزه ی هنر بشمار می رود که پیش افلاطون و ارسطو برای تبیین هنر رواج یافته است.

وی اظهار داشت : این اصطلاح که در ابتدا به معنی تقلید(میمسیس) آثار هنری از طبیعت در آثار فیلسوفان دوره ی یونان باستان طرح شد، در دوره های بعد، به ویژه پس از قرون وسطی شمول بیشتری یافت، و معانی وسیع تری به خود گرفت.

این کارشناس فرهنگی خاطرنشان کرد: در قرن بیستم در حالی که تصور میشد این اصطلاح برای تعریف هنر کاربرد خود را از دست داده است، با رویکردهای جدید برخی از فیلسوفان حوزه ی هنر، معانی دیگری با شروط دیگر به خود پذیرفت.

این نشست یکشنبه ۱۵ مهر ساعت پنج عصر در محل حوزه هنری گیلان واقع در خیابان ملت جنب باغ محتشم برگزار می شود.

به دلیل ظرفیت محدود جهت حضور از قبل با مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری با شماره تلفن ۳۳۳۴۵۵۷۳ هماهنگی لازم صورت گیرد.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

مردی که می خواهد «نیکوتین» را ترک کند

نمایش «نیکوتین» به مدت چهارشب در مجموعه نمایشی «دیوار چهارم» روی صحنه می‌رود. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه نمایشی دیوار چهارم، نمایش «نیکوتین» به نویسندگی نسیم خراشادی‌زاده و کارگردانی علی تاجمیر در چهار اجرا، از چهارم الی هفتم دی‌ماه هر شب ساعت ۲۲:۳۰ در مجموعه نمایشی دیوار چهارم روی صحنه