۲۶ نمایش دینی در کشور اجرا می‌شود/ اجرای ویژه در پیاده‌روی اربعین


مسئول دفتر نمایش‌های دینی به تشریح برنامه‌های این دفتر برای ایام ماه محرم و صفر پرداخت و اعلام کرد که ۲۶ نمایش مذهبی در شهرهای مختلف ایران در این ایام اجرا می‌شوند.

محمود فرهنگ مسئول دفتر نمایش‌های دینی درباره برنامه‌ها و فعالیت‌های مدنظر برای ایان ماه محرم و صفر، به تئاتر آنلاین گفت: برنامه‌های دفتر نمایش‌های دینی در ایام ماه محرم و صفر در ۲ فاز تهران و شهرستان‌ها اجرا می‌شود. از ابتدای ماه محرم ۱۰ مجلس تعزیه در مقابل مجموعه تئاتر شهر توسط آقای احمد عزیزی در حال اجرا است. همچنین اجرای ۲ نمایش «نقل عاشقی» ساجد قدوسیان و «به آسمان نگه کن» شهاب راحله را در پلاتو اجرای مجموعه تئاتر شهر داریم.

وی ادامه داد: قرار است در ماه صفر نیز آقای علاءالدین قاسمی به اجرای تعزیه در فضای باز مجموعه تئاتر شهر بپردازد.

فرهنگ درباره برنامه‌های مدنظر برای استان‌های مختلف ایران نیز توضیح داد: حدود ۲۶ اثر نمایشی شامل ۴ تئاتر خیابانی و ۲۲ تئاتر صحنه‌ای در ایام ماه محرم و صفر در استان‌های مختلف ایران نظیر بوشهر، خوزستان، کرمانشاه، همدان، تربت جام، اردبیل و زنجان اجرا می‌شوند.

وی از کریم اکبری مبارکه، محمد حمزه‌زاده و مسلم قاسمی به عنوان هیأت انتخاب این دوره از اجرای آثار در ایام ماه محرم و صفر نام برد که آثار را در ۲ بخش ادبیات نمایشی و آثار تولیدی مورد ارزیابی قرار داده‌اند.

مسئول دفتر نمایش‌های دینی در پایان سخنان خود درباره احتمال اجرای اثری نمایشی در ایام پیاده‌روی اربعینی حسینی، اظهار کرد: امسال در بین ۲۶ نمایشی که در استان‌های مختلف اجرا می‌شوند، نمایشی از شهر ساوه حضور دارد که به احتمال زیاد در ایام پیاده‌روی اربعین حسینی در ۱۰ موکب موجود در مسیر پیاده‌روی، اجرا خواهد شد.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

«بالستیک زخم» به صحنه می‌رود/ کشمکشی برای یک انتقام گیری

نمایش «بالستیک زخم» نوشته پیام لاریان و به کارگردانی علی پیله ور اجرای خود را از دوم تیر در تماشاخانه پرستویی آغاز می کند. به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «بالستیک زخم» به نویسندگی پیام لاریان و کارگردانی علی پیله ور از ۲ تا ۱۸ تیرماه در تماشاخانه پرویز پرستویی روی صحنه خواهد بود. امین ابراهیمی،