نمایش آسید کاظم - مشهد - امیر احسان امیرپور

تئاتر مشهد حرف‌ های زیادی برای گفتن دارد

کارگردان تئاتر مشهد گفت: تئاتر مشهد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و باید به آن توجه بیشتری صورت بگیرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، امیر حسین آژیر ارشد در گفت‌وگو با تسنیم در اظهار داشت: تئاتر “خام بصورت قرمز” روایتی از شخصیت مهرداد است که زندگی‌اش در یک چهارچوب مشخص تعریف شده و توسط ناهید، دخترخاله‌اش از روال خود خارج می‌شود.

کارگردان نمایش “خام بصورت قرمز” گفت: متن این نمایش نوشته این هنرمند است و حدود یک ماه نگارش آن طول کشیده، با ۳ماه زمان برای تمرین این نمایش تلاش براین بوده که دور از کلیشه‌های معمول در تئاتر نوشته و اجرا شود.

وی بیان کرد: سطح کیفی جشنواره بیست وهشتم رضوان را به واسطه نمایش‌های حاضر در آن خوب ارزیابی می‌کنم، اما سال گذشته در جشنواره تئاتر استانی رضوان بخش تجربه‌های نو بود که فرصت خوبی را در اختیار دانشجویان و هنرمندان کار اولی قرار می‌داد که امسال متاسفانه حذف شده بود.

آژیرارشد افزود: در مشهد تعداد انگشت‌شماری سالن استاندارد برای تئاتر وجود دارد که امیدوارم شاهد ارتقا در این زمینه باشیم. سالنی که برای نمایش “خام بصورت قرمز” در نظر گرفته شده بود از لحاظ سیستم گرمایشی و سرمایشی و راحتی صندلی‌ها در سطح بسیار پائینی قرار داشت.

کارگردان نمایش “خام بصورت قرمز” تصریح کرد: مخاطبان تئاتر در مشهد روزبه‌روز در حال افزایش هستند و به ویژه در سالن بهار که در مرکز شهر واقع شده و تعداد بیشتری از مخاطبان را به خود جذب می‌کند باید امکانات بیشتری برای طرفداران تئاتر مشهد فراهم کند.اجراهای عمومی نمایش “خام بصورت قرمز” به زودی روی صحنه می‌رود.

آژیرارشد با توجه به راه‌یابی به سی‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر بیان کرد: دیده شدن در جشنواره مبتنی بر سلیقه و کیفیت است و معتقدم اگر بتوانیم در فجر هم مانند جشنواره استانی رضوان عمل کنیم اتفاقات خوبی در پیش رو خواهیم داشت و مهمترین هدف رضایت مخاطب از نمایش است.

کارگردان نمایش “خام بصورت قرمز” بیان کرد: مشهد از قطب‌های خوب تئاتر کشور شده و چندسالی است که در جشنواره فجر هنرمندان مشهدی حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و مورد توجه مخاطبین و هنرمندان سایر کشور قرار گرفته‌اند.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

معرفی کاندیداهای بخش عکس جشنواره تئاتر فجر

۵ کاندیدای دریافت جایزه بخش مسابقه عکس سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر، ۵ کاندیدای دریافت جایزه بهترین عکس جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر معرفی شدند. گروه انتخاب این بخش متشکل از