۲۶نمایش دراولین روز از جشنواره تئاتر خیابانی مریوان اجرا شد


سنندج- ۲۶ نمایش در بخش های آزاد، آیینی سنتی، بین الملل، کودک و نوجوان، مرور و جنبی در نخستین روز از سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان به اجرا درآمد.

به گزارش تئاتر آنلاین، در نخستین روز از سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان نمایش های AK۴۷ به کارگردانی مارال ایزدبخش از بوشهر، صعود به ارتفاعات به کارگردانی نرگس خاک کار از تهران، حق من کو؟ به کارگردانی هنر طاهر از اقلیم کردستان عراق و شهردار کیه به کارگردانی فاطمه علی پرست از لاهیجان اجرا شد.

از دیگر نمایش های به اجرا درآمد در اولین روز جشنواره شامل نمایش دریا سمیر کو؟ به کارگردانی فاطمه بحرینی از آبادان، مرثیه پدران گمنام به کارگردانی عزیززادسرو سعیدی از مریوان، چراغ های شهر را خاموش نکنید به کارگردانی نیما ایمان زاده از سنندج و دعای آفتاب به کارگردانی علی صادق حسنی از لاهیجان بود.

نمایش های سال به سال به کارگردانی سوران حسینی از مریوان، کومسای به کارگردانی نرمین گیوه چی و شهریار انصاری از پاوه، خون به کارگردانی سمیرا پور عابد از الوند، به کجا به کارگردانی علی پناری از هرسین، درباره یک توپ به کارگردانی موسی هدایتی از قروه، بیگانگی به کارگردانی عنچه شکوهیان از آمل، یک قاشق کتاب به کار گردانی شه مال احمد از عراق و شاختا بابا از آذربایجان به کارگردانی حمید حمیدی از مرند از دیگر نمایش های به اجرا درآمده در اولین روز جشنواره بود.

از جمله نمایش های دیگری که اجرا شد شامل مگه میشه مگه داریم به کارگردانی الناز غفاری از بوکان، یخچال به کارگردانی سعید خیراللهی از ایلام، آبدوزدک کار محمد جعفری از آستانه، من میخوام فرشته شم اثر میثم کریمی از محلات بود.

علاوه بر نمایش های مذکور نمایش های مستطیل، مربع، دایره به کارگردانی افشین خدری در پارک مولوی سقز، چمدان های من به کارگردانی مختار محمدی در پارک استقلال و سپیدار سنندج هر کدام دو اجرا داشتند.

کد خبر ۴۳۹۱۳۳۵

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.