جشنواره تئاترخیابانی مریوان همچنان چشم انتظار ردیف اعتبار ملی است


سنند ج- جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان بعد از گذشت ۱۳ دوره همچنان چشم انتظار اختصاص ردیف اعتبار ملی  است.

به گزارش خبرنگارمهر، استارت سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان امروز شنبه در پارک شانو این شهر زده شد و باز هم مانند دوره های گذشته موضوع اختصاص ردیف اعتباری برای استمرار این جشنواره مطرح شد.

جشنواره تئاتر خیابانی مریوان از دوره هفتم آن تاکنون در سطح بین المللی و با حضور چندین گروه خارجی برگزار شده است و سال ها است مسئولان استانی وشهرستانی و فعالان حوزه تئاتر خیابانی و حتی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواستار تعیین ردیف بودجه ملی برای این جشنواره شدند و مسئولان کشوری هم وعده تحقق آن را داده اند و هر سال این وعده تیتر اخبار اکثر رسانه های داخلی و خارجی شده است.

متاسفانه علی رغم وعده های داده شده هنوز هم این مهم تحقق نیافته است و هر سال موضوع سخنرانی مسئولان در افتتاحیه و اختتامیه این جشنواره می شود و امسال هم در افتتاحیه سیزدهمین دوره جشنواره فرماندار شهرستان مریوان این مسئله را مطرح کرد.

مشاور امور فرهنگی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز شنبه در حاشیه سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان در گفت و گو با تئاتر آنلاین گفت: با همکاری وزارت ارشاد و سازمان برنامه و بودجه کشور می توان این ردیف اعتبار ملی را به این جشنواره اختصاص داد.

سید حجت مهدوی سعیدی عنوان کرد: طی دو روزی که در مریوان هستم مقدمات کار را فراهم خواهم کرد تا این برنامه که منجر به شادی و نشاط مردم ما خواهد شد دارای بودجه متناسب با خود باشد.

وی بیان کرد: بی شک یکی از برنامه های ما اختصاص این ردیف اعتباری خواهد بود و تمام تلاش خود را در این راستا بکار خواهیم گرفت.

کد خبر ۴۳۹۱۰۵۵

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حضور «بیوه سفید، بیوه سیاه» در تماشاخانه نوفل‌لوشاتو

نمایش «بیوه سفید، بیوه سیاه» به کارگردانی حسن جودکی در تماشاخانه نوفل‌لوشاتو روی صحنه می‌رود. به گزارش تئاتر آنلاین، نمایش «بیوه سفید، بیوه سیاه» نوشته مژگان خالقی و کارگردانی حسن جودکی در تماشاخانه نوفل‌لوشاتو روی صحنه می‌رود. سومین مونولوگ حسن جودکی نوشته مژگان خالقی اواخر اردیبهشت در تماشاخانه نوفل‌لوشاتو اجرا خواهد شد. تنها بازیگر این