معاون امور هنری از دبیرخانه جشنواره نمایش عروسکی بازدید کرد


سید محمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی از دبیرخانه هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک بازید کردند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، سید محمدمجتبی حسینی معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی ظهر امروز شنبه ۲۷ مردادماه از دبیرخانه هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک بازدید کرد.

معاون امور هنری بعد از بازدید از دبیرخانه جشنواره در یک نشست از زحمات اعضای دبیرخانه هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک قدردانی کرد.

حسینی با اشاره با تلاش‌های شبانه‌روزی مرضیه برومند گفت: ابتدا باید به شما و اعضای ستاد جشنواره خدا قوت بگویم. همیشه ذکر خیر شما هست زیرا اموری را که به عهده می‌گیرید صمیمانه انجام می‌دهید. ما باید از انرژی شما یاد بگیریم. جشنواره نمایش عروسکی جشنواره‌ای است که به دلیل حضور شما به‌ عنوان دبیر جشنواره بسیار خوب برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.

شهرام کرمی در ادامه این نشست با اشاره به اهمیت جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک عنوان کرد: جشنواره نمایش عروسکی یکی از مهم‌ترین اتفاقات سال خواهد بود وجود خانم برومند به‌ عنوان دبیر جشنواره خود یکی از مهم‌ترین دلایل آن است. خانم برومند خیلی مادرانه امور جشنواره عروسکی را دبیری می‌کنند و ارتباط وی با گروه‌های نمایشی نیز با همین نگاه از سوی او دنبال می‌شود.

در بخش دیگری از این نشست مرضیه برومند با یادی از داوود رشیدی که در دوره قبل جشنواره عروسکی درگذشت و یادی از استاد انتظامی گفت: جشنواره نمایش عروسکی با احترام به یاد این بزرگوار آغاز می‌شود. من بازخوردهای بسیار مثبتی از شادپیمایی داشته‌ام. بسیاری از کسانی که مخاطب نمایش‌های عروسکی ما در اوایل دهه ۶۰ و هم‌زمان با جنگ تحمیلی بودند گفته‌اند که آثاری چون «شهر موش‌ها» و «خونه مادربزرگه» ما را از وحشت جنگ دور می‌کردند. من امروز امیدوارم این شادپیمایی و سپس برگزاری جشنواره در شرایط امروز جامعه چنین شرایطی را برای کودکان و نوجوانان ایجاد کند.

برومند در ادامه به ارایه گزارشی از همکاری نهادهای مختلف پرداخت و یادآور شد: آقای عسگری ریاست صداوسیما و آقای زین‌العابدین همکاری بسیار خوبی با جشنواره دارند و به‌ زودی تیزرهای جشنواره از سیما پخش خواهد شد. شهرداری نیز با ما همراه بوده و هست.

پیمان شریعتی معاون اجرایی جشنواره نیز در این نشست به ارایه گزارشی از چگونگی برگزاری جشنواره پرداخت و بیان کرد: این دوره ۲ بخش جدید دانش‌آموزی و تجربی را اضافه کردیم. بخش تجربی را به دلیل حضور گروه‌های دانشجویی می‌توان به‌نوعی جبران‌کننده نبود جشنواره تئاتر عروسکی دانشجویی دانست.

شریعتی افزود: همچنین در این دوره کارگاه‌های مختلفی را در اردیبهشت امسال برگزار کردیم.

در این نشست علاوه بر حضور معاون اموری هنری وزیر، مدیرکل هنرهای نمایشی، مرضیه برومند و پیمان شریعتی، مجید فروغی مدیر روابط عمومی معاونت امور هنری و جمعی از مدیران اداره کل هنرهای نمایشی به همراه اعضای ستاد برگزاری جشنواره حضور داشتند.

کد خبر ۴۳۷۸۰۰۷
آروین موذن زاده

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آغاز پخش سری جدید «شب های هنر» از هفته آینده

اولین قسمت از سری جدید مجله شبانگاهی «شب های هنر» از ۲۹ تیر روی آنتن شبکه چهار سیما می رود. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه چهارسیما، تئاتر، موسیقی، شعر، روایت، معماری و سینما شش برگ از مجله تصویری و شبانه «شب های هنر» شبکه چهار را تشکیل می دهند که