اجرای ۶ نمایش خارجی در جشنواره نمایش عروسکی

۶ نمایش خارجی از پنج کشور در بخش بین‌الملل هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک به صحنه می‌روند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از ستاد خبری جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک، در این دوره از جشنواره نمایش عروسکی تهران مبارک نمایش‌هایی از کشورهای فرانسه، هلند، کروواسی، افغانستان و تایوان اجرا خواهند داشت که از میان آنها کشور فرانسه با ۲ نمایش متفاوت از ۲ گروه نمایشی مختلف، حضور دارد.

نمایش «پادشاه سرگردان» به نویسندگی و کارگردانی ژان باتیست پوش و «نمایش کوچکی از پایان دنیا» به نویسندگی لارن کاییون، ازکیل گارسیا – رومئو و کارگردانی ازکیل گارسیا – رومئو نمایش‌هایی هستند که از فرانسه مهمان این دوره از جشنواره‌ اند.

«اگزوویا» به نویسندگی و کارگردانی شارلوت پوییجک – جولن از کشور هلند، دیگر نمایشی است که در این دوره از جشنواره به صحنه می‌رود.

کشور کرواسی هم با نمایشی با نام «واندالاواندا» به نویسندگی جلنا توندینی و کارگردانی مورانا دولنک دیگر مهمان خارجی جشنواره هفدهم نمایش عروسکی است. همچنانکه تایوان با نمایش «سفر به غرب: آشوب در قصر شیشه ای» به نویسندگی چیه – شنگ وو و کارگردانی یانگ – چین لین در جشنواره حضور دارد.

«سیه موی و جلالی» به نویسندگی و کارگردانی کاوه آیریک از افغانستان نیز دیگر نمایش آسیایی است که در بخش بین‌الملل جشنواره امسال اجرا خواهد داشت.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی تهران مبارک با دبیری مرضیه برومند یکم تا هفتم شهریور ماه برگزار می‌شود.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نوروز ۹۸ را با «مهر» سپری کنید/ منویی برای یک تعطیلات هنری

سرویس «هنر» تئاتر آنلاین در کنار انعکاس مهمترین رویدادهای خبری، بسته پیشنهادی ویژه‌ای را برای تعطیلات نوروز ۹۸ تدارک دیده است. تئاتر آنلاین- گروه هنر- محمد صابری: نوروز هر سال طولانی‌ترین بازه زمانی تعطیلات رسمی در کشور را به خود اختصاص می‌دهد؛ تعطیلاتی بهاری که معمولاً فرصتی برای فاصله گرفتن از تلاطم و هیاهوی مشغله‌های