حضور در بزرگترین فستیوال عروسکی؛
«تا یک بشمار» به ژاپن رسید

گروه تئاتر «یاس تمام» با نمایش «تا یک بشمار» در فستیوال تئاتر عروسکی «ئیدا» در کشور ژاپن حضور پیدا می کند.

به گزارش تئاتر آنلاین، زهرا صبری سرپرست گروه تئاتر «یاس تمام» اعلام کرد که این گروه در جدیدترین تجربه جهانی خود نمایش «تا یک بشمار» را در فستیوال تئاتر عروسکی «ئیدا» در کشور ژاپن روی صحنه می برد.

این جشنواره بزرگترین فستیوال بین المللی تئاتر عروسکی در ژاپن است که هر ساله در ماه آگوست (مرداد) در شهر ئیدای برگزار می شود و تاریخ برگزاری این دوره فستیوال «ئیدا» از ۱۲ تا ٢١ مرداد است. در این فستیوال حدود ۵٠٠ نمایش توسط ٣٠٠ گروه در ١۵٠ سالن نمایشی به نمایش درمی آیند که امسال حدود ٢۴ گروه خارجی از ١۶ کشور دنیا در فستیوال «ئیدا» شرکت دارند و نمایش های عروسکی مدرن و سنتی را اجرا می کنند.

نمایش «تا یک بشمار» روزهای ۷ و ۸ ماه آگوست (۱۶ و ۱۷ مرداد) در فستیوال «ئیدا» در قالب سه اجرا به صحنه می رود.

گروه «یاس تمام» پیش از این با نمایش های خود در کشورها و فستیوال های مختلف بین المللی حضور پیدا کرده و جوایز متعددی را هم کسب کرده است.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

شب یلدا در تئاتر محراب خیمه شب بازی ببینید

در آستانه شب یلدا، مجموعه تئاتر محراب میزبان مرتضی خمسه‌ای و خیمه اش می‌شود. به گزارش تئاتر آنلاین، مرتضی خمسه ای تنها بازمانده خانواده خمسه ای از پیشگامان هنر خیمه شب بازی است که اجرای این شیوه نمایش ایرانی را زنده نگه داشته است. پنجشنبه ۲۹ آذر ماه در آستانه شب یلدا مجموعه تئاتر محراب