اولویت های بازسازی تئاتر شهر مشخص شد/ تسریع در بهسازی


مدیر مجموعه تئاتر شهر در دیدار با سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت تکمیل و آغاز دوباره عملیات بازسازی این مجموعه تاکید کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، سعید اسدی مدیر مجموعه تئاترشهر روز سه شنبه بیست و ششم تیرماه در دیدار با مسعود معمار سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن بر شمردن اولویت های ترمیم و بهسازی این مجموعه بر ضرورت و تسریع در آغاز دوباره عملیات بازسازی تاکید کرد.

سعید اسدی در این دیدار ضمن قدردانی از فعالیت های انجام گرفته طی دوره های گذشته پیرامون بازسازی مجموعه تئاتر شهر توضیح داد: من مدت کوتاهی است که به عنوان مدیر در مجموعه تئاتر شهر حضور پیدا کردم اما می دانم بازسازی یکی از مطالباتی است که طی سال های اخیر توسط مدیران این مجموعه مورد توجه قرار گرفته است بنابراین ضرورت دارد تا هر چه زودتر نسبت به آغاز دوباره عملیات بازسازی و تکمیل مواردی که از قبل توسط پیمانکار و مجریان بازسازی تعهد داده شده است، اقدامات لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: مجموعه تئاتر شهر در ماه های آینده علاوه بر میزبانی گروه های نمایشی مختلف در قالب اجرای عمومی، میزبان اصلی رویداد مهمی چون جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی و سپس جشنواره بین المللی تئاتر فجر است که در برگیرنده فعالیت های بسیار فشرده ای برای کارکنان این مجموعه است به همین جهت لازم است به منظور رفاه و امنیت کامل تماشاگران، هنرمندان و کارکنان این مجموعه اولویت های ما در عملیات بازسازی تئاتر شهر مورد بررسی دوباره قرار گرفته و کارها هرچه سریع تر آغاز شود.

مدیر مجموعه تئاتر شهر ضمن قدردانی از تلاش های دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ماه های گذشته برای بازسازی این مجموعه گفت: در مشاهده میدانی که همراه با سایر همکارانم از تئاتر شهر داشتیم به این نتیجه رسیدیم که برخی از موارد بازسازی نیازمند تغییر و تحولاتی است که ضرورت دارد، درباره این اولویت ها هرچه زودتر اقدامات لازم صورت گیرد.

اسدی درباره اولویت ها در تکمیل بازسازی مجموعه تئاتر شهر اظهار کرد: تسریع در حوزه بهسازی و تکمیل موارد مرتبط با تجهیزات فنی، خدمات ایمنی و سرویس های خدماتی، تکمیل سیستم اطفا حریق، اصلاح معماری سازه تئاتر شهر در محوطه داخلی و خارجی، تکمیل سالن های انتظار تماشاگر تالار قشقایی و پلاتو اجرا، بازسازی و بهسازی رختکن ها و اتاق گریم تالار چهارسو، تکمیل تزیینات داخلی راهروهای مجموعه، اجرا و مهندسی آکوستیک راهروهای منتهی به تالارهای مختلف مجموعه، بازسازی و بهسازی فضای اداری، تکمیل و بهسازی فضای معماری بیرونی متعلق به مجموعه تئاتر شهر از جمله اولویت هایی است که ضرورت دارد در حوزه بهره برداری مورد توجه قرار گیرد.

مسعود معمار سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار ضمن ارایه گزارشی از روند بازسازی مجموعه تئاتر شهر در دوره های گذشته بر ضرورت آغاز دوباره عملیات بازسازی مجموعه تئاتر شهر تاکید و وعده داد به زودی اولویت های مد نظر مدیریت فعلی مجموعه تئاتر شهر با فراهم شدن اعتبارات لازم و مذاکرات پیش رو با پیمانکاران و مجریان بازسازی شکل اجرایی پیدا می کند. البته در این مورد به خصوص زمان بندی معینی صورت گرفته که به زودی جزییات آن اعلام خواهد شد.

ترمیم پوسیدگی های موجود در پشت بام تئاتر شهر، مذاکره با یک شرکت دانش بنیان مرتبط با دانشگاه صنعتی شریف، راه اندازی ماشینری دیجیتال تالار اصلی، تجهیز صندلی های تالار اصلی بعد از تکمیل ماشینری، بازسازی و بهسازی تالار چهارسو در حوزه های مختلف فنی از جمله مواردی بود که سرپرست دفتر طرح های عمرانی وزارت ارشاد در قالب فاز بعدی بازسازی مجموعه تئاتر شهر به آن اشاره کرد.

کد خبر ۴۳۵۰۱۰۶
آروین موذن زاده

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حضور مجدد تماشاخانه‌های بخش خصوصی در جشنواره تئاتر فجر

با توجه به تعاملات صورت گرفته بین انجمن صنفی تماشاخانه‌های خصوصی ایران و دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، تماشاخانه های خصوصی در این دوره از جشنواره حضور خواهند داشت خواهند داشت. به گزارش تئاتر آنلاین، به دعوت نادر برهانی مرند دبیر سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر جلسه‌ای با هیأت مدیره انجمن صنفی تماشاخانه‌های