اعضای شورای کانون تئاتر دانشگاهی معرفی شدند


پنج هنرمند و مدرس تئاتر شورای کانون تئاتر دانشگاهی اداره کل هنرهای نمایشی را تشکیل می دهند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، میلاد نیک آبادی مدیر کانون تئاتر دانشگاهی فرهاد مهندس پور، رضا سرور، بهزاد آقاجمالی، یوسف باپیری و تینو صالحی را به عنوان اعضای شورای این کانون معرفی کرد.

نیک آبادی در این زمینه توضیح داد: اعضای این شورا با دقت و از بین چهره های دانشگاهی فعال و تاثیرگذار انتخاب شده اند.

نیک آبادی در معرفی اعضا این شورا به بخشی از سابقه و فعالیت های هر یک اشاره کرده و افزود: فرهاد مهندس پور دکترای پژوهش هنر و کارشناس ارشد بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس و کارشناس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران دارد و یکی از اساتید شناخته شده و تاثیرگذار تئاتر به شمار می رود.

وی ادامه داد: رضا سرور منتقد، مدرس، دراماتورژ و نمایشنامه نویس و بهزاد آقاجمالی نیز دراماتورژ، نمایشنامه نویس و کارگردان تئاتر و یکی از فعالان تئاتر دانشگاهی به شمار می رود. یوسف باپیری و تینو صالحی نیز از جمله کارگردانان و نویسندگان تئاتر به شمار می روند که به واسطه تدریس با نسل جوان تئاتر ارتباط نزدیک دارند.

مدیر کانون تئاتر دانشگاهی هر یک از اعضای این شورا را دارای سابقه زیاد با کسب جوایز متعدد از جشنواره های دانشگاهی و دانشجویی دانست که با تئاتر دانشگاهی به عرصه حرفه ای معرفی شده اند و همواره در ارتباط نزدیک با عرصه آکادمیک تئاتر بوده اند.

کد خبر ۴۳۴۶۰۱۳
آروین موذن زاده

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

۱۰ چهره انقلابی در تئاتر تجلیل شدند/ ۶۰ جشنواره و ۵ میلیون مخاطب

در آیین «چهل سال صحنه» علاوه بر رونمایی از کتاب «چهل سال نمایش» از ۱۰ هنرمند انقلابی عرصه نمایش تجلیل شد. به گزارش تئاتر آنلاین، عصر امروز سه شنبه ۳۰ بهمن ماه آیین «چهل سال صحنه» شامل رونمایی از کتاب «چهل سال نمایش» و تجلیل از ۱۰ هنرمند انقلاب اسلامی عرصه نمایش در تالار مشاهیر