همایش علمی دراماتراپی ایران به ساوه رسید/ مهمان خارجی نداریم


دبیر همایش علمی دراماتراپی ایران اعلام کرد که سومین دوره این همایش ۱ شهریور سال جاری در شهر ساوه برگزار می شود.

مجید امرایی دبیر همایش علمی دراماتراپی ایران درباره برگزاری سومین دوره این همایش در سال جاری به تئاتر آنلاین گفت: به دلیل پیشنهاد دانشگاه آزاد و همچنین شهرداری ساوه مبنی بر برگزاری سومین دوره همایش علمی دراماتراپی ایران در این شهر، سومین دوره همایش در ساوه که دانشکده روانشناسی نیز دارد، برگزار می شود.

وی درباره بخش های مختلف سومین همایش علمی دراماتراپی ایران توضیح داد: سومین دوره همایش که به صورت یک روزه برگزار می شود، دارای بخش های «ارایه مقالات»، «سخنرانی تخصصی» و «کارگاه آموزشی» است.

به گفته وی، کسانی که مایل هستند در همایش شرکت کنند می توانند مقالات خود را تا ۱۰ مرداد به دبیرخانه همایش ارسال می کنند و بعد از بررسی مقالات، نتایج نهایی در ۱۵ مرداد اعلام می شود.

دبیر همایش علمی دراماتراپی ایران درباره کارگاه های آموزشی این همایش نیز گفت: کارگاه ها بیشتر درباره آموزش مبانی و مفاهیم نمایش درمانی است که هم ویژه شرکت کنندگان و هم دانشجویان رشته های تئاتر و روانشناسی برگزار می شود و بیشتر هدف ما از برگزاری این همایش ها تولید محتوای علمی در نمایش درمانی است.

امرایی ادامه داد: ما عضو موسس اتحادیه جهانی دراماتراپی هستیم که در سال ۲۰۱۷ افتتاح شد از این رو در این همایش ها هم جایگاه خودمان در نمایش درمانی، تکنیک هایی که پایه و اساس شان در ایران است و هم بررسی و رسیدن به مفهوم جهانی تکنیک های نمایش درمانی را مورد توجه قرار می دهیم.

عضو اتحادیه جهانی دراماتراپی در پایان سخنان خود درباره حضور مهمانان خارجی در سومین همایش علمی دراماتراپی ایران اظهار کرد: در این دوره میزبان مهمان های خارجی نخواهیم بود اما قرار است در سال ۲۰۱۹ این همایش با حضور اعضای اتحادیه جهانی دراماتراپی برگزار شود.

کد خبر ۴۳۳۹۸۱۷
فریبرز دارایی

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

«سایکوسیس ۴:۴۸» خود را برای اجرا آماده می کند

نمایش «سایکوسیس ۴:۴۸» نوشته سارا کین با طراحی و کارگردانی ریحانه نبی‌یان از دوم دی ماه در ‌پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. به گزارش تئاتر آنلاین، عرفان اخلاقی نمایشنامه «سایکوسیس ۴:۴۸» را به فارسی برگردانده و شبنم قربانی و علیرضا شریعتی بازیگران آن هستند. رضا گوران مشاور کارگردان این نمایش است. محمدصادق رنجکشان تهیه‌کننده