اتفاقاتی که «لنگ ظهر» در آشپزخانه می‌افتد/ تجربه یک اتفاق متفاوت

رسول کاهانی کارگردان «لنگ ظهر» درباره این اثر نمایشی که در تماشاخانه باران روی صحنه است به (تئاتر آنلاین) مهر گفت: این نمایش اجرای خود را از ۳۰ اردیبهشت ماه آغاز کرده است و برای من تجربه جدید و جذابی است که تا به حال امتحانش نکرده بودم.

وی درباره داستان نمایش بیان کرد: نمایش داستان خانواده ای است که مشغول آشپزی در آشپزخانه هستند چون قرار است شب برایشان مهمان بیاید که در این میان اتفاقاتی رخ می هد. در حقیقت اتفاق اصلی در فاصله ۷ ثانیه رخ می دهد و همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد. در خلاصه داستان نمایش آمده است که «فاصله بین ساعت سیزده و چهل و سه دقیقه و بیست و یک ثانیه تا ساعت سیزده و چهل و سه دقیقه و بیست و هشت ثانیه…»

کاهانی درباره چگونگی شکل گیری این نمایش توضیح داد: «لنگ ظهر» بسیار کارگاهی شکل گرفته است و ما ۷ – ۸ ماه برای اجرا تمرین کردیم که ۲ – ۳ ماه آن را فقط تمرین بدن و بیان داشتیم. بازیگران این نمایش همگی برای اولین بار است که روی صحنه می روند و صادقانه تلاش کردند و برای اجرا زحمت کشیدند.

کارگردان «فرق اَوسط» درباره فضاسازی نمایش عنوان کرد: این اجرا نسبت به کارهای قبلی ام که در آنهاتئاتر بی چیز جریان داشت و بازیگر در صحنه ای خالی ایفای نقش می کرد، متفاوت است به شکلی که در نمایش «لنگ ظهر» تا حدودی دکور، طراحی لباس، موسیقی و حرکات فیزیکال وجود دارد و از این منظر نیز تجربه تازه ای برای من محسوب می شود اما به معنای آن نیست که تا به حال تجربه نشده باشد.

وی درباره اجرای نمایش «زبان اصلی» در اروپا نیز متذکر شد: اجرای «زبان اصلی» در شهرهای برلین و فرانکفورت آلمان، وین اتریش، گوتنبرگ و استکهلم سوئد با موفقیت انجام شد که البته به دلیل همزمانی اجرای «لنگ ظهر» و آماده سازی این نمایش من نتوانستم گروه را همراهی کنم. در اجراهای خارج از کشور یک شخصیت به کاراکترهای نمایش اضافه شده که بهنوش بختیاری نقشش را ایفا می کند.

کاهانی در پایان صحبت هایش یادآور شد: «زبان اصلی» قرار است با وقفه ای نسبت به اجراهای اروپا در کشور کانادا نیز اجرا داشته باشد که فکر می کنم بعد از اجرای «لنگ ظهر» صورت بگیرد.

سُرور پیروانی، پونه رضویان، سمیرا زائری، نیلوفر شایگان فر، هلیا طباطبایی، حسین محمدی، پریسا نوروزی بازیگران نمایش «لنگ ظهر» هستند که تا ۲۶ خردادماه ساعت ۱۹ در تماشاخانه باران روی صحنه خواهد بود.

کد خبر ۴۳۰۱۴۸۹
آروین موذن زاده

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پاسخ کارگردان اختتامیه جایزه رادی به توضیحات «ایرانشهر»

محمد رحمانیان کارگردان مراسم اختتامیه جایزه رادی در واکنش به توضیحات تماشاخانه ایرانشهر درباره حواشی این مراسم، توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش تئاتر آنلاین، محمد رحمانیان کارگردان آیین اختتامیه جایزه اکبر رادی، در واکنش به توضیحاتی که روابط عمومی مجموعه تماشاخانه ایرانشهر درباره حواشی اختتامیه این رویداد منتشر کرد، در متنی که در اختیار رسانه‌ها