همایش علمی «نمایش درمانی» به تهران رسید/ برگزاری در تئاتر شهر

دبیر همایش علمی «نمایش درمانی ایران» اعلام کرد که دوره دوم این همایش ۱۹ اردیبهشت در مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود.

مجید امرایی درباره برگزاری دومین دوره همایش علمی «نمایش درمانی ایران» به (تئاتر آنلاین) مهر گفت: سال گذشته اولین همایش علمی «نمایش درمانی ایران» را در شهر مشهد برگزار کردیم. تمایل داشتیم دوره دوم همایش نیز در استان ها برگزار شود اما هم ما زمان کمی داشتیم و هم استان ها زمان کافی برای ارزیابی چگونگی برگزاری همایش را نداشتند. به همین منظور از مدیرکل هنرهای نمایشی و رئیس مجموعه تئاتر شهر درخواست کردیم تا فرصتی را برای برگزاری دومین دوره همایش علمی «نمایش درمانی ایران» فراهم کنند.

وی ادامه داد: دومین دوره این همایش ۱۹ اردیبهشت به صورت یک روزه از ساعت ۹ تا ۲۱ در مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود. در این دوره ۵ مقاله شامل ۳ مقاله برتر دوره اول همایش و ۲ مقاله مربوط به استادان فرانسوی حاضر در همایش می شود. همچنین قرار است ۲ کارگاه «نمایش درمانی و تأثیرات آن بر مخاطب» توسط پرفسور ژان پیر کلاین و «نمایش درمانی و بهره گیری از حرکات بدن» توسط ادیته وی آرمی برگزار شود.

دبیر همایش علمی «نمایش درمانی ایران» در ادامه از گیتا ریاضی فرزاد، مرجان کاشانی و لیلا برون به عنوان اعضای هیأت علمی ارزیابی دوره دوم این همایش نام برد.

امرایی در پایان درباره برنامه ریزی های مدنظر برای برگزاری سومین دوره همایش عملی «نمایش درمانی ایران»، اظهار کرد: چشم اندازمان برای برگزاری دور سوم همایش این است که هیأت مدیره انیستیتو بین المللی هنر درمانی است که مرکزیتش در نیویورک است. هدف ما از این امر تولید محتوای علمی برای نمایش درمانی ایران است.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حوزه هنری و کانون‌های مساجد به تفاهم رسیدند/ اجرای ۵ اثر انقلابی

طی مراسمی تفاهمنامه مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با کانون های فرهنگی، هنری مساجد وزارت ارشاد اسلامی امضا و از پوستر جشنواره «چهل مسجد، چهل نمایش» رونمایی شد. به گزارش تئاتر آنلاین، مراسم امضای تفاهمنامه مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با کانون های فرهنگی، هنری مساجد وزارت ارشاد اسلامی در راستای برگزاری جشنواره «چهل مسجد،