علی راضی با «آنتی گون» به صحنه تئاتر ایران بازمی‌گردد

علی راضی اثر جدید خود با عنوان «آنتی گون» را از شانزدهم اردیبهشت در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می برد.

به گزارش (تئاتر آنلاین) مهر، علی راضی نویسنده و کارگردان تئاتر اثر جدید خود با عنوان «آنتی گون» را با نگاهی آزاد به نمایشنامه «آنتیگون» نوشته ژان آنوی نمایشنامه نویس فرانسوی، از شانزدهم اردیبهشت در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می برد.

این کارگردان تئاتر که تجربه فعالیت در تئاتر اروپا را دارد، آثاری را با حضور بازیگرانی از ملیت های مختلف روی صحنه برده است. او برای کار جدیدش تراژدی جاودان آنتیگون را دستمایه قرار داده است.

«بازگشت پسر نافرمان» عنوان آخرین کاری است که از این کارگردان و مدرس تئاتر در اسفند ۹۲ روی صحنه تئاتر ایرانشهر رفت. این نمایش پس از اجراهای تهران به مدت سه سال در تئاترهای مختلف فرانسه روی صحنه رفت و در انجمن مولفان دراماتیک فرانسه و بلژیک مورد بررسی قرار گرفت.

پس از آن راضی نمایش دیگری با عنوان «لِنا و اَنیس» را در تئاتر ملی بورگوندی فرانسه تولید کرد که مورد توجه منتقدان و رسانه ها قرار گرفت.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

حضور تماشاخانه سیار خیمه شب‌بازی در میان کودکان چابهار

تماشاخانه سیار خیمه‌ شب‌بازی ایران برای کودکان منطقه آزاد چابهار به اجرا می‌پردازد. دریافت ۷ MB به گزارش تئاتر آنلاین، خانه موزه خیمه شب‌بازی ایران با همکاری سازمان منطقه آزاد چابهار با حضور تماشاخانه سیار خیمه شب‌بازی، ۳۰۰ اجرا برای کودکان این منطقه خواهد داشت. این اجراها تا پایان سال جاری و دوره‌های مختلف خواهند