«عکس سفید» یک درام شهری است/ این رابطه‌ با یک تلفن خراب می‌شود

کارگردان «عکس سفید» با اشاره به اینکه این اثر نمایشی یک درام شهری محسوب می شود درباره دیگر ویژگی های این نمایش توضیح داد.

میلاد اخگر کارگردان نمایش «عکس سفید» که آن را در تماشاخانه پالیز روی صحنه برده است در این باره به (تئاتر آنلاین) مهر گفت: نمایش «عکس سفید» از ۱۹ فروردین ماه به کارگردانی مشترک من و امیرحسین طاهری اجرای عمومی خود را آغاز کرده است. ابراهیم عزیزی، امیرحسین طاهری و بهار کاتوزی بازیگران این نمایش هستند که هر شب ساعت ۱۹:۴۰ به صحنه می رود.

وی درباره چگونگی کارگردانی مشترک این نمایش توضیح داد: زمانی که مشغول اجرای نمایش «کاناپه» بودم امیرحسین طاهری بازیگر نمایش به من پیشنهاد داد که متنی با ۲ پرسوناژ بنویسم. این پیشنهاد در ذهن من ماند تا اینکه در بهار ۹۶ طرح اولیه این نمایشنامه را البته با سه پرسوناژ نوشتم و آن را با طاهری در میان گذاشتم. بعد از مدتی هم طرح را کامل کرده و ظرف یک هفته نمایشنامه را نوشتم اما به علت مشغله کاری و خستگی بعد از اجرای «کاناپه» قرار شد نمایش را با همکاری امیرحسین طاهری و البته یک تهیه کننده به صحنه ببرم.

این کارگردان تئاتر ادامه داد: تقسیم کار ما نیز به این شکل صورت گرفت که امیرحسین طاهری روی کار بازیگرها و انتقال ذهنیت من به آنها متمرکز بود و من مدیریت هنری نمایش و کار روی میزانسن و دکور و انتقال مفاهیم متن در اجرا را بر عهده داشتم.

اخگر درباره ویژگی های نمایش بیان کرد: این نمایش نیز مانند کارهای قبلی ام از فضایی رئالیستی برخوردار و درباره زوجی است که با تلفن دوستشان رابطه شان دچار تغییر می شود. در «عکس سفید» تلاش کردم یک درام شهری خلق کنم و تجربیاتی را که هر روز در شهری مثل تهران به دست می آورم با تماشاگران به اشتراک بگذارم. این اثر نمایشی یک درام مدرن است و در عین اینکه روابط بین آدم ها را به چالش می کشد تلاش شده است روح مکان هم در کار زنده باشد.

وی در پایان صحبت هایش درباره دکور نمایش متذکر شد: دکور نمایش بسیار ساده است به شکلی که تلاش کردیم در اجرا به سمت تئاتر بی چیز گروتفسکی گرایش داشته باشیم و با یک المان ساده کلی قصه بگوییم تا به این ترتیب تخیل مخاطبان باز شود و بیشتر بتوانند ذهنشان را درگیر درام کنند.

نمایش «عکس سفید» به کارگردانی میلاد اخگر و امیرحسین طاهری تا ۱۹ اردیبهشت ماه ساعت ۱۹:۴۰ در تماشاخانه پالیز روی صحنه خواهد بود. بهروز فرمانی تهیه کننده این اثر نمایشی است.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

«سایکوسیس ۴:۴۸» خود را برای اجرا آماده می کند

نمایش «سایکوسیس ۴:۴۸» نوشته سارا کین با طراحی و کارگردانی ریحانه نبی‌یان از دوم دی ماه در ‌پردیس تئاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. به گزارش تئاتر آنلاین، عرفان اخلاقی نمایشنامه «سایکوسیس ۴:۴۸» را به فارسی برگردانده و شبنم قربانی و علیرضا شریعتی بازیگران آن هستند. رضا گوران مشاور کارگردان این نمایش است. محمدصادق رنجکشان تهیه‌کننده