سالن تئاتر بیرجند در آتش سوخت

رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی سوختن سالن تئاتر «علامه» بیرجند را باعث آسیب دیدن روند تئاتر و فعالیت گروه های تئاتری شهر بیرجند دانست.

به گزارش تئاتر آنلاین، علی شریفی رییس انجمن هنرهای نمایشی استان خراسان جنوبی درباره آتش سوزی سالن تئاتر «علامه» شهر بیرجند که روز جمعه ۲۰ بهمن رخ داد به مهر گفت: متأسفانه سالن «علامه» شهر بیرجند به دلیل آتش سوزی که صبح روز گذشته رخ داد، سوخت و خاکستر شد. نگهبان سالن صبح متوجه شعله های آتش می شود و آتش نشانی نیز به موقع در محل حاضر می شود اما سرعت گسترش آتش بالا بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر از سالن تئاتر «علامه» تنها آهن و آجر باقیمانده است.

شریفی با اشاره به ساخت سالن «علامه» بیرجند در نیمه اول دهه ۸۰، یادآور شد: این سالن با ظرفیت ۳۷۰ نفر تنها سالن استاندارد تئاتر در شهر بیرجند و استان خراسان جنوبی بود. بیرجند دارای ۲ سالن دیگر که یکی پلاتویی ۵۰ نفره و دیگری سالن «گلبانگ» ۱۳۰ نفره است که از استانداردهای لازم برخوردار نیستند و به همین دلیل بسیاری از نمایش های استان در سالن «علامه» اجرا می شدند.

رییس انجمن هنرهای نمایشی خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام جشنواره ها و فعالیت های اجرایی هنری و تئاتری استان در سالن «علامه» برگزار می شد، اظهار کرد: با برنامه ریزی ای که انجام داده بودیم و اجرای عمومی توسط گروه های تئاتر استان الزامی شده بود، شاهد رشد ۴۰۰ درصدی مخاطب در شهر بیرجند و استان بودیم همچنین به تازگی اقدامات لازم برای نرم افزار بلیت فروشی انجام شده بود تا مخاطب بتواند بلیت صندلی مورد نظر خود را تهیه کند.

وی در پایان تاکید کرد: متاسفانه تئاتر و گروه های تئاتری استان خراسان جنوبی و شهر بیرجند با سوختن سالن «علامه» آسیب جدی دیدند و از این پس بسیاری از نمایش ها به دلیل نبود این سالن با ظرفیت بالا و صحنه مناسب، نمی توانند اجرا شوند.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

هنرمندان پیشتاز موج حمایت از سیل زدگان خواهند بود

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جدیدترین توئیت خود از هنرمندان و نویسندگان سراسر کشور درخواست کرد تا پیشتاز موج مردمی حمایت از سیل زدگان باشند. به گزارش تئاتر آنلاین، سید عباسی صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دوشنبه ۵ فروردین ماه در جدیدترین توئیت خود از هنرمندان و نویسندگان سراسر کشور درخواست کرد تا