نباید بین تئاتر شهرهای مختلف تبعیض قائل شد

کارگردان نمایش «آیفون» از زاهدان تاکید کرد نباید بین گروه های تئاتر شهرهای مختلف کشور تبعیض قائل شد.

 

به گزارش تئاتر آنلاین، سعید بادینی نویسنده و کارگردان نمایش «آیفون» از زاهدان که در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب) سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به صحنه رفت درباره وضعیت هماهنگی و برنامه ریزی ستاد برگزاری جشنواره به مهر گفت: هماهنگی های دبیرخانه جشنواره با ما خوب بود ولی در سالن اجرا ناهماهنگی هایی وجود داشت.

وی درباره کمک هزینه پرداخت شده از سوی جشنواره سی و ششم تئاتر فجر، افزود: تاکنون ۴ میلیون تومان کمک هزینه به ما پرداخت شده و منتظر پرداخت قسط بعدی کمک هزینه هستیم ولی مشخص نیست مبلغ کلی در نظر گرفته شده چقدر است.

کارگردان «آیفون» درباره تقسیم بندی در نظر گرفته شده برای بخش رقابتی جشنواره تئاتر فجر سی و ششم، اظهار کرد: این تقسیم بندی خوب است ولی اینکه یک کار شهرستانی که در بخش مهمان جشنواره حضور دارد و وارد بخش مسابقه می شود، سوال برانگیز است. کانال تلگرامی جشنواره نیز که همه در آن عضو هستند از میان ۱۵ نمایش اجرا شده از شهرستان ها فقط ۳ یا ۴ نمایش را نام می برد و به عنوان بخت جایزه معرفی می کند.

بادینی تصریح کرد: چرا باید با برخی گروه ها اینگونه برخورد شود و با ما که ۶ سال است به جشنواره نیامده ایم و از یک منطقه محروم هستیم اینگونه برخورد کنند و تبعیض قائل شوند.

وی در پایان درباره وجود نگاه حمایتی از تئاتر شهرستان تأکید کرد: این نگاه حمایتی همیشه در حد حرف بوده است. وقتی کاری در یک شهر محروم که تئاتر در آن تعریف نشده اجرا می شود و تماشاگر برای تماشای آن به سالن می آید، چرا باید در تهران اجرا نشود. چرا فقط باید گروه های تئاتر تهران و چند شهر دیگر نظیر مشهد و گروه هایی از یک یا ۲ استان در تئاتر شهر یا سالن های حرفه ای دیگر اجرا داشته باشند.

نمایش «آیفون» با حضور علی سلمان نژاد، مهدی تقی زاده، ساغر نیکخواه، محدثه مهرپویان، معصومه شیخ ویسی، اسماعیل گلستان فرد، بهنوش نیرو و سعید بادینی روز جمعه ۶ بهمن در سالن انتظامی خانه هنرمندان ایران به صحنه رفت.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

معرفی کاندیداهای بخش عکس جشنواره تئاتر فجر

۵ کاندیدای دریافت جایزه بخش مسابقه عکس سی و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی شدند. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی سی و هفتمین جشنواره ی بین المللی تئاتر فجر، ۵ کاندیدای دریافت جایزه بهترین عکس جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر معرفی شدند. گروه انتخاب این بخش متشکل از