سیاست مسابقه ایران (ب) مشخص نیست!

کارگردان نمایش «سوپ بوقلمون» از شهر بابلسر که در سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر به صحنه رفت با مطلوب دانستن وضعیت جشنواره، سیاست برگزاری مسابقه تئاتر ایران (ب) را نامشخص دانست.

به گزارش تئاتر آنلاین، سینا علی پور کارگردان نمایش «سوپ بوقلمون» از شهر بابلسر که روز شنبه ۳۰ دی در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب) سی و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و در سالن سایه مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفت درباره وضعیت همکاری این دوره از جشنواره با گروه های تئاتر مقیم شهرستان ها به مهر گفت: به نظرم من این دوره از جشنواره به لحاظ برگزاری تا این لحظه مناسب بوده است. البته نقطه ضعف هایی هم وجود دارد که طبیعی است ولی در مجموع دست اندرکاران برگزاری جشنواره تئاتر فجر با گروه همکاری خوبی داشتند.

وی درباره پرداخت کمک هزینه به گروه نمایش «سوپ بوقلمون»، افزود: مبلغ ۲ میلیون تومان به عنوان قسط اول این کمک هزینه در نظر گرفته شده به ما پرداخته شد.

کارگردان نمایش «سوپ بوقلمون» درباره حضور این اثر نمایشی در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب)، اظهار کرد: از اینکه در بخش رقابت جشنواره حضور داریم راضی هستم ولی نکته عجیب که سؤال برانگیز شد این بود که فکر می کردم قرار است برگزیده های تئاتر استانی در بخش مسابقه تئاتر ایران (ب) با یکدیگر به رقابت بپردازیم ولی وقتی جدول جشنواره منتشر شد، دیدم که آثاری از بخش مرور و مهمان جشنواره نیز در این رقابت حضور دارند.

علی پور در پایان تاکید کرد: اگر از ابتدا شفاف سازی درباره نحوه برگزاری بخش مسابقه تئاتر ایران (ب) وجود داشت و سیاست این بخش مشخص می شد، دیگر سؤال برانگیز نمی شد. من نمی دانستم قرار است با آثاری از بخش مرور و مهمان جشنواره نیز رقابت داشته باشم. البته شاید با این شرایط رقابت سخت تر و بهتر شود ولی مناسب این بود که از ابتدا سیاست و شفافیت لازم وجود داشته باشد.

نمایش «سوپ بوقلمون» با حضور امیر طیرانی بی غم، سینا علی پور، امیر محمدزاده، هادی مهدی نیا و نیلوفر نجف پور به موضوع رفتارهای آدم ها و اخلاق می پردازد؛ اینکه آدم ها در شرایط بحرانی و سخت نه تنها از هم حمایت نمی‌کنند بلکه به هم آسیب می رسانند.

این اثر نمایشی شهریورماه سال جاری به مدت ۱۷ شب در شهر بابلسر در قالب اجرای عمومی به صحنه رفته بود.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

عبدل میمون لات پاکوتاه به دیوار چهارم می‌آید

نمایشنامه «عبدل میمون لات پاکوتاه» در قالب نخستین دوره رقابتی نمایشنامه خوانی کارگاه مثلث شنبه ۶ بهمن ماه در تماشاخانه دیوار چهارم خوانده می شود. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی مجموعه نمایشی دیوار چهارم، «عبدل میمون لات پاکوتاه» نام پنجمین اثر از گروه مثلث به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی زری