کارگردانان ایرانی و یونانی پنل مشترک برگزار می‌کنند

کاترینا اوانجلاتو کارگردان تئاتر و اپرای یونانی قرار است با شکرخدا گودرزی نویسنده و کارگردان ایرانی پنل تخصصی و مشترکی در جشنواره تئاتر فجر برگزار کند.

به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر، کاترینا اوانجلاتو کارگردان تئاتر و اپرای یونانی در سی‌ و ششمین جشنواره تئاتر فجر به دعوت بخش بین‌الملل، پنلی تخصصی و مشترک با شکرخدا گودرزی خواهد داشت. او در حوزه تئاتر و فلسفه تحصیل و از سال ۲۰۰۶ در تئاتر ملی یونان تولیدات بسیاری را کارگردانی کرده است و در بسیاری از موسسات آموزشی شناخته شده از جمله دانشگاه آتن تدریس می‌کند.

اوانجلاتو جوایز متعددی را با عنوان بهترین کارگردان، بهترین هنرمند جوان و بهترین اثر برای کارهای اجرایی دریافت کرده است. او مدت‌ها روی تراژدی‌های یونانی مطالعه کرده و در اپرای ملی یونان اجراهای متعددی را با اقتباس از این آثار به اجرا برده است.

شکرخدا گودرزی نیز با سال‌ها سابقه در نمایشنامه‌نویسی و کاگردانی، همواره نگاهی معاصر به آثار کلاسیک داشته است. وی با شناختی که روی شخصیت‌های اساطیری و حماسی ایران دارد اوانجلاتو را در این پنل همراهی خواهد کرد.

این ۲ در این پنل به تحلیل شخصیت زنان در آثار مفاخر ملی سرزمین خود و به مطالعه‌ای نوین در آثار شاخص ۲ شاعر نامدار در سطح جهان، حکیم فردوسی شاعر شاهنامه و اوریپید تراژدی‌نویس یونانی خواهند پرداخت.

این پنل در تاریخ ۲ بهمن در سالن امیرخانی خانه هنرمندان ایرانشهر از ساعت ۱۷ تا ۲۰ برگزار خواهد شد.

سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر در فاصله روزهای ۲۸ دی تا ۹ بهمن برگزار می‌شود.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پوستر نمایش «ضَن» رونمایی شد/ نگاهی به معضلات زنان

پوستر نمایش «ضن» که از روز گذشته اجرای خود را در تماشاخانه سپند آغاز کرده است، منتشر شد. به گزارش تئاتر آنلاین، پوستر نمایش «ضن» که از روز گذشته اول بهمن ماه اجرای خود را در تماشاخانه سپند آغاز کرده است منتشر شد. طراحی پوستر این اثر نمایشی را شایان کیانی بر عهده داشته است.