اجرای پرفورمنسی با موضوع صلح در همایش «در جستجوی خانه دوم»

مریم جلیلی در همایش «در جستجوی خانه دوم» پرفورمنسی را با موضوع صلح اجرا می کند.

به گزارش تئاتر آنلاین، پرفورمنس what race are you در همایش «در جستجوی خانه دوم» روی صحنه خواهد رفت. این پرفورمنس که به واکاوی ریشه های خشونت و تروریسم در رفتارهای نژادپرستانه می پردازد به بهانه هفتاد و پنجمین سالگرد ورود مهاجران لهستانی به ایران در دانشگاه تهران دانشکده ادبیات در روز ۳۰ آبان اجرا خواهد شد و تنها یک دیالوگ دارد what race are you که در طول نمایش تکرار می شود.

مریم جلیلی معتقد است این پرفورمنس که به بهانه مصایبی که بر مردم لهستان در جنگ جهانی دوم رفته، اجرا می شود در منظر وسیع تر به رفتار مردم با هم، اقوام مختلف با یکدیگر، اکثریت با اقلیت، جامعه با فرد می پردازد و نشان می دهد یک انسان ممکن است وقتی در اقلیت باشد و به بهانه اقلیت یا متفاوت بودن حقوقش نادیده گرفته شود، چطور تحت تاثیر رفتارهای نژادپرستانه به یک فرد یاغی و خشن تبدیل شود و تا وقتی حکومت ها به تروریست احتیاج دارند صلح جهانی یک رویاست.

عوامل این اجرا عبارتند از نویسنده: حسین آشوری، کارگردان: مریم جلیلی، طراحان حرکت: بهمن ناصری، کامیار صالح پور، اجراگران: حمید بوسعدی، احمد سیاه رستمی، نیلوفر عباسی، مهسا علی زاده، علی وارسته، محمد علی واعظی، کیمیا کرمی، امیرحسین هاشمی، مینا دلنواز، محمد عبدالمالکی، موسیقی: عرفان فرشی زاده و عکاس: مهدی طهماسبی.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

برگزاری نقالی و پرده خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س)

محسن میرزاعلی مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری اعلام کرد مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می شود. به گزارش تئاتر آنلاین، محسن میرزاعلی مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری از برگزاری مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س) با همکاری مرکز جهانی