چهارمین تولید تئاتر مستقل تهران به صحنه می رود

نمایش «اپراتور نسل چهارم» به عنوان چهارمین اثری که با تهیه کنندگی تئاتر مستقل تهران تولید شده است، از ۱۲ مهر در سالن تئاتری به صحنه می رود.

به گزارش تئاتر آنلاین، مصطفا کوشکی مشاور کارگردان و تهیه کننده نمایش «اپراتور نسل چهارم» در خصوص تولید تازه تئاتر مستقل تهران گفت: تولیدات تازه تئاتر مستقل تهران از حدود یک سال و نیم پیش آغاز شده و تاکنون چهار اثر «باد شیشه را می لرزاند»، «رویای یک شب نیمه تابستان»، «رومئو و ژولیت» و «اپراتور نسل چهارم» را که به زودی روی صحنه می رود، تولید کرده است.

وی افزود: تولیدات تیاتر مستقل تهران توسط عوامل و گروه نمایشی این مجموعه تولید می شود. البته یکسری اجراهای بیرون از مجموعه هم هستند که فقط از سالن تئاتر مستقل تهران برای اجرای کارهای خود استفاده می کنند.

کوشکی ادامه داد: هرتولید تازه تئاتر مستقل تهران برآمده از یک دغدغه است. به عنوان نمونه در «رویای یک شب نیمه تابستان»، «رومئو و ژولیت» دغدغه فرم داشتیم ولی در اثر نمایشی تازه مان «اپراتور نسل چهارم» دغدغه محتوا داریم. شکل انجام کار هم به این صورت بود که ما از باقر سروش که نویسنده گروه نمایشی ما هستند خواستیم که این نمایشنامه را که نوشته خودشان هم هست کارگردانی کنند.

این کارگردان تئاتر اضافه کرد: اپراتور نسل چهارم به ظاهر یک قصه اجتماعی دارد ولی در کنار آن دارای معنایی است که این قصه را ریشه دار و معنادار می کند و به نمایشنامه بار سیاسی و اجتماعی هم می دهد و عمق آن را بیشتر می کند. اپراتور نسل چهارم نگاهی به گذشته تاریخی نسل ما بخصوص دهه شصتی ها دارد. به طورکلی قصه نمایشنامه موضوعی است که بسیاری از خانواده ها امروز با آن درگیرند و با خودش یک دنیا حرف دارد و اینطورنیست که فقط یک داستان معمولی را روایت کند.

تهیه کننده نمایش اپراتور نسل چهارم در پایان در خصوص انتخاب بازیگران نمایش گفت: با وجود اینکه ممکن است بسیاری امیرمهدی ژوله و بهاره رهنما را با نقش های طنز بشناسند ولی این نمایش اصلا کمدی نیست و کاملا تراژیک است البته لحن کمدی دارد ولی یک نمایش طنز و کمدی نیست.

نمایش «اپراتور نسل چهارم » به کارگردانی باقر سروش و با حضور بازیگرانی چون امیرمهدی ژوله، بهاره رهنما ، شهروز دل افکار، نسیم اسدپور، یاسمن بهوندی و دانیال شاهسون از دوازدهم مهر اجرا می شود.

نویسندگی و کارگردانی این نمایش را باقر سروش و مشاور کارگردانی آن را مصطفا کوشکی برعهده دارد.

سایر عوامل این اثر عبارتند از: حسن جودکی، مدیرتولید،علی اصغر کوزه گر، طراح نور، مصطفا مرادیان، طراح صحنه، سمانه احمدی مطلق، طراح لباس، مهدی طالقانی، طراح گرافیک، راضیه کوشکی، وحید قادری، طراح ویدئو، میثم انتظاری، دستیار کارگردان و برنامه ریز، الناز شهبازی، منشی صحنه، علی عبدی مدیر صحنه، محمد جودکی دستیار صحنه، سارا فرجی روابط عمومی و کافه مستقل، تبلیغات وتئاتر مستقل تهران تهیه کننده.

«اپراتور نسل چهارم» از ۱۲ مهر هر شب ساعت ۱۹ در تئاتر مستقل تهران روی صحنه می رود.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پژمان جمشیدی بازیگر «مادر» شد

پژمان جمشیدی به جمع بازیگران نمایش «مادر» به نویسندگی فلوریان زلر و طراحی و کارگردانی علی احمدی پیوست. به گزارش تئاتر آنلاین، پانته آ بهرام و پژمان جمشیدی به نمایش «مادر» به نویسندگی فلوریان زلر و طراحی و کارگردانی علی احمدی پیوستند که با ترجمه تینوش نظم‌جو و تهیه کنندگی خسرو احمدی به صحنه می‌رود.