رسالت جشنواره تئاتر رضوی فرهنگ‌ سازی گفتمان است

بجنورد- هنرمند عرصه تئاتر و سینمای کشور، جشنواره تئاتر رضوی را اتفاق بزرگی توصیف کرد که رسالت آن فرهنگ‌سازی گفتمان رضوی است.

به گزارش تئاتر آنلاین، پیام دهکردی در حاشیه برگزاری دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی در بجنورد، در گفتگو با مهر اظهار کرد: یکی از بهترین پدیده‌هایی که می‌توان از طریق آن آموزه‌های رضوی را به جامعه انتقال داد، جشنواره تئاتر رضوی است.

دهکردی با تأکید بر اینکه فرهنگ‌سازی گفتمان سیره امام رضا(ع) رسالت جشنواره تئاتر رضوی است، عنوان کرد: برگزاری جشنواره سراسری تئاتر رضوی در این راستا اتفاق خوبی است که در خراسان شمالی رخ‌داده است.

وی تصریح کرد: باید آثاری که به این جشنواره ارائه می‌شود، جان‌مایه و عمق کلام امام رضا(ع) را انعکاس دهد.

داور نهایی دوازدهمین جشنواره تئاتر رضوی با تأکید بر استمرار حرکت جشنواره تئاتر رضوی، افزود: حرکت‌های مقطعی و آثاری که به سطح موضوع می‌پردازد نمی‌تواند ما را به رسالت جشنواره نزدیک کند.

دهکردی بابیان اینکه نحوه نمایش مفاهیمی همچون فلسفه، عدالت‌خواهی، ثبوت و صبر باید در آثار جشنواره تئاتر رضوی تصحیح شود، عنوان کرد: در صورت تحقق این امر اتفاق بزرگی را در حوزه تئاتر دینی شاهد خواهیم بود.

وی به نقش آموزش‌وپرورش به سبب در اختیار داشتن جامعه بزرگ دانش‌آموزی در گسترش هنر تئاتر و تبدیل جشنواره‌هایی از این نوع به فرآیندی که مداومت داشته باشد، تأکید کرد.

وی تصریح کرد: نقصی که در جشنواره‌های ما وجود دارد حرکت‌های مقطعی است که طی چند روز اتفاق می‌افتد و بعد از جشنواره نیز پایان می‌پذیرد که جشنواره تئاتر رضوی از این رویکرد باید دور باشد.

به گزارش تئاتر آنلاین، دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر رضوی از هشتم مردادماه جاری در بجنورد آغازشده و ساعت ۱۸ امروز یازدهم مردادماه، آیین اختتامیه این جشنواره در تالار گلشن بجنورد برگزار می‌شود.

هشت اثر از استان‌های فارس، خوزستان، کرج، قم، خراسان رضوی، خراسان شمالی و قزوین در بخش صحنه‌ای به مرحله نهایی جشنواره دوازدهم راه پیداکرده‌اند که با حضور سعید اسدی، حسین مسافر آستانه و پیام دهکردی داوری خواهند شد.

مطالب مرتبط

Top