برنامه جشنواره تئاتر فتح خرمشهر اعلام شد 

خرمشهر – مسئول روابط عمومی بیستمین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر، جزئیات اجرای نمایش های بیستمین جشنواره تئاتر فتح را تشریح کرد.

به گزارش تئاتر آنلاین، علی یالی زاده در گفت و گو با مهر اظهار کرد: تئاتر های راه یافته به دور رقابت های بیستمین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر در دو دسته صحنه ای و میدانی از روز شنبه ۱۰ تیر به نمایش گذاشته می شوند.

وی افزود: نمایش تئاترهای صحنه ای از روز شنبه و در سه تالار خلیج فارس، فانوس و بهزیستی خرمشهر آغاز می شود و اجرای تئاترهای میدانی نیز از روز یکشنبه و در مجتمع تجاری کنزالمال و امام رضا(ع) آغاز می شود.

یالی زاده با بیان اینکه نمایش های صحنه ای در راس ساعت ۱۸:۳۰، ۲۰ و ۲۲ به روی صحنه می روند، افزود: «عالیه» به کارگردانی عبدالرضا سواعدی از آبادان نخستین کاری است که راس ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه در تالار فانوس خرمشهر به روی صحنه می رود و پس از آن «حیات خلوت» به کارگردانی مجید کاظم زاده مژدهی از رشت و «حاتم» به کارگردانی سعید نگراوی از اهواز به ترتیب در تالار بهزیستی و خلیج فارس به نمایش گذاشته می شوند.

وی ادامه داد: در روز دوم « ماضی بعید» اثری از مهدی آشوغ از اندیمشک، «صورت چین خورده یک نخل» به کارگردانی فواد رابحی از خرمشهر و «راس صلاه ظهر» اثری از سید صادق فاضلی به ترتیب در تالارهای فانوس ، بهزیستی و خلیج فارس به روی صحنه می روند.

مسئول روابط عمومی بیستمین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر با یادآور شدن اینکه ترتیب نمایش تئاترهای صحنه ای طبق برنامه زمان بندی شده در تالار فانوس، بهزیستی و خلیج فارس خواهد بود، اظهارکرد:در روز دوشنبه ۱۲ تیر و سومین روز از آغاز به کار جشنواره، «شب که می زنین به آب، به شب» به کارگردانی داوود پارسا از گچساران، «آسمان آبی» به کارگردانی پری بارانی از همدان و «روشان» به کارگردانی علی پور احمدیان از خرم آباد به نمایش گذشاته می شود و در روز چهارم و آخرین روز از نمایش تئاتر در بیستمین جشنواره تئاتر فتح «تارا» به کارگردانی بهزاد اسکندری از کرمانشاه، «با من حرف نمی زنی چرا؟» به کارگردانی احمد صمیمی از تهران و «لبخند بزن هاگ» به کارگردانی احسان روحی از مشهد به روی صحنه می روند.

یالی زاده در ادامه به اجرای نمایش های میدانی در بیستمین جشنواره تئاتر فتح اشاره کرد و گفت: طبق برنامه زمان بندی شده امسال در مجتمع تجاری کنزالمال خرمشهر در ساعت های۲۰:۳۰، ۲۱:۱۵ و ۲۲، در مجتمع تجاری امام رضا(ع) در ساعت های ۲۱:۳۰ و ۲۲، در فضای باز تالار بهزیستی راس ساعت ۲۱:۱۵ و در فضای باز تالار خلیج فارس در ساعت های۲۲:۱۵، ۲۲:۴۵ و ۲۳:۴۵ نمایش های خیابانی اجرا خواهد شد.

مسئول روابط عمومی بیستمین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر با یادآور شدن اینکه نمایش های خیابانی ظرف سه روز و از یکشنبه ۱۱ تا سه شنبه ۱۴ تیر ماه اجرا و داوری خواهند شد، افزود: روز یکشنبه «جنگ زیر پوست من و مادرم» به کارگردانی بهنام کاوه گویی از آبادان، «اشک سرخط مشق» به کارگردانی عبدالحسین جلیل نسب از خرمشهر و «خاطراتی که فراموش نمی شود» به کارگردانی پژمان مهراب پور از مینوشهر در مجتمع تجاری کنزالمال، «خاطراتی که هرگز فراموش نمی شود» و«جنگ زیر پوست من و مادرم» در مجتمع تجاری امام رضا(ع) و «اشک سرخط مشق» در محوطه باز تالار خلیج فارس اجرا می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: روز دوشنبه نیز «در این روزها» به کارگردانی پیام عزیزی از شازند، «من باید برم» به کارگردانی سحر محسنی کیاسری از ساری و «عروس» به کارگردانی مسعود ابراهیمی در مجتمع تجاری کنزالمال، «در این روزها» و «نورالدین» به کارگردانی ابوالفضل اجاق پور محمودی از تبریز در مجتمع تجاری امام رضا(ع)، «سیاحی» به کارگردانی محمود عیسی پور از کرج در فضای باز تالار بهزیستی اجرا می شود و «عروس»، «خاطراتی که هرگز فراموش نمی شود»، «نجواهای پشت دیوار همسایه» به کارگردانی مرجان قاسمی از دهلران و «در این روزها» در در فضای باز تالار خلیج فارس اجرا خواهند شد.

یالی زاده از اجرا مجدد برخی آثار میدانی در روز سه شنبه خبر داد و گفت: در روز سه شنبه و روز آخر نمایش آثار میدانی، «سیاحی»، «نجواهای پشت دیوار همسایه»، «نورالدین» در مجتمع تجاری کنزالمال، «من باید برم» و «عروس» در مجتمع تجاری امام رضا، «جنگ زیر پوست من و مادرم» در در فضای باز تالار بهزیستی و «نورالدین»، «اشک سرخط مشق»، «سیاحی» و «من باید برم» در فضای باز تالار خلیج فارس اجرای مجدد خواهد داشت.

وی همچنین از برگزاری جلسات آموزش تئاتر با تحلیل و بررسی نمایش های شرکت کننده، راس ساعت ۱۱ صبح روزهای ۱۱ تا ۱۳ تیر ماه خبر داد.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.