تئاتر خیابانی

فراخوان جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان منتشر شد

هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند – لاهیجان با بخش ویژه نمایش‌های کودک و نوجوان برای برگزاری در مردادماه ۱۳۹۶ فراخوان داد.

به گزارش تئاتر آنلاین، هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان باهدف حفظ ریشه‌های فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی، ارتقای سطح دانش شهروندی، بهبود زندگی شهری و استحکام پیوند شهروندی، مشارکت در ساختن شهر سالم و پاک در مردادماه ۱۳۹۶ برگزار می‌شود.
موضوعات مدنظر جشنواره هشتم «شهروند، فرهنگ ایثار و شهادت»، «شهروند، اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال»، «شهروند، فرهنگ دینی و اسلامی»، «شهروند، آگاهی از حقوق شهروندی»، «شهروند، آسیب‌های اجتماعی»، «شهروند، ترویج کتاب و کتابخوانی»، «شهروند، محیط‌زیست (چالش‌ها؛ مخاطرات؛ راهکارها)»، «شهروند، امکانات و آسیب‌های فضای مجازی»، «شهروند، مشارکت مسئولانه در صرفه‌جویی منابع انرژی؛ حفظ فضای سبز، اموال عمومی؛ مدیریت زباله و پسماند، ترافیک و…»، «شهروند، فرهنگ پهلوانی و رادمردی»، «شهروند نوجوان، نشاط، باور و مسئولیت‌پذیری» معرفی‌شده‌اند.
جشنواره برای نخستین بار پذیرای طرح و ایده اجرایی مبسوط نمایش‌های خیابانی خواهد بود و هر متقاضی فقط می‌تواند ۳ طرح و ایده اجرایی را به دبیرخانه ارسال کند. آثار ارائه‌شده در بخش مسابقه نباید در هیچ جشنواره‌ای شرکت کرده باشند.
در بخش ویژه نمایش‌های کودک و نوجوان توجه به تولید و عرضه آثار متناسب و ارزشمند نمایشی به‌ویژه با مضامین شهروندی و آموزشی برای این مخاطبان موردتوجه خواهد بود و متقاضیان این بخش لازم است چهار نسخه لوح فشرده فایل تصویری نمایش خود را به همراه فرم تقاضای شرکت در جشنواره تا پایان خردادماه ۱۳۹۶ به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
آثار پذیرفته‌شده در این بخش‌بر اساس برنامه‌ریزی ستاد جشنواره علاوه بر مکان‌های اجرای آثار جشنواره، در اماکن آموزشی کودکان و نوجوانان نیز اجرا خواهند شد.
هنرمندان و گروه‌های تئاتر خیابانی برای شرکت در بخش اصلی جشنواره تا ۱۸ خرداد فرصت دارند نسبت به ارسال طرح و ایده اجرایی خود اقدام کنند.
مهلت ارسال مدارک برای شرکت در بخش ویژه نیز ۳۰ خرداد اعلام‌شده است.
علاقه‌مندان می‌توانند بامطالعه متن فراخوان و ارسال مدارک موردنیاز هر بخش به دبیرخانه جشنواره در نشانی لاهیجان: خیابان امام خمینی (ره)- روبروی بیمارستان ۲۲ آبان – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان – انجمن هنرهای نمایشی و شماره تلفن:۴۲۳۳۲۱۰۳-۴۲۳۳۳۵۳۵-۴۲۳۴۳۰۱۲ (کد شهرستان ۰۱۳) نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.
هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان دهه سوم مرداد ۱۳۹۶ توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامى استان گیلان برگزار می‌شود.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمدید نمایش «بوی گند دهن خانم مارکز»

نمایش «بوی گند دهن خانم مارکز» به کارگردانی فرید قادرپناه به دلیل تعدد تعطیلی‌های مابین اجرا تمدید شد. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی گروه، نمایش «بوی گند دهن خانم مارکز» به کارگردانی فرید قادرپناه و تهیه کنندگی مهرداد بهاالدینی که از ۲۸ مهرماه ساعت ۱۹:۳۰ در سالن شماره یک تماشاخانه سپند