محمد جهان‌ پا

یک کارگردان: تئاتر دیجیتالی شکلی ابتکاری از هنر نمایش است

مشهد – یک کارگردان تئاتر گفت: تئاتر دیجیتالی شکلی ابتکاری از هنر نمایش است.

به گزارش تئاتر آنلاین، محمد جهان‌پا در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: این شکل ابتکاری از هنر تئاتر با توجه به قدرت‌های خاص تئاتر و با استفاده از تماشاگر و خلق ارتباطات تنگاتنگ انسانی و فناوری‌های روز سعی می‌کند این ارتباط را تقویت کند.

وی ادامه داد: تئاتر دیجیتالی با استفاده از فضاهای انیمیشنی و حضور بازیگران زنده روی صحنه سبب ایجاد احساس خوب در تماشاگر کودک می‌شود.

این کارگردان تئاتر عنوان کرد: بازیگرانی که در این نمایش دور هم جمع شده‌اند از بهترین‌های تئاتر کودک و نوجوان هستند همچنین این هنرمندان از تجربه‌های بسیار ارزشمندی در جشنواره‌های متعدد کودک و نوجوان برخوردارند و در بین مخاطبان کودک و نوجوان بسیار شناخته شده‌اند.

جهان‌پا با اشاره به تفاوت تئاتر‌های معمولی با تئاترهای دیجیتالی گفت: برای تئاترهای معمولی مجبور به ساخت دکورهای حجیم هستیم اما در تئاتر دیجیتال از این فضاها استفاده می‌شود به عنوان نمونه در تئاتر دیجیتالی برای بازسازی یک جنگل به جای ساخت درخت و سبزه و آوردنشان در صحنه از انیمیشن جنگل استفاده می‌کنیم.

وی تصریح کرد: صداقت و فداکاری دو پیام اصلی این نمایش است که در فضایی پر از رنگ‌های زیبا و اتفاقات زیبا با زبانی شیرین برای مخاطب نقش می‌بندد.

جهان‌پا تصریح کرد: تئاتر مورچه‌ای به نام موری سومین تجربه تئاتر دیجیتالی گروه ما است و دوبار در گذشته، فرهنگسرای کودک و آینده سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد میزبان تئاتر دیجیتالی ما بوده است و برای سومین بار تئاتر دیجیتالی را در تماشاخانه اشراق حوزه هنری خراسان رضوی، با یک فضای بسیار جدی‌تر برگزار خواهیم کرد.

وی افزود: تئاتر مورچه‌ ای به نام موری از اول شهریور تا ۱۲ شهریور ماه سال جاری، ساعت ۱۸ اجرا خواهد شد.

منبع: ایسنا

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

آغاز پخش سری جدید «شب های هنر» از هفته آینده

اولین قسمت از سری جدید مجله شبانگاهی «شب های هنر» از ۲۹ تیر روی آنتن شبکه چهار سیما می رود. به گزارش تئاتر آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه چهارسیما، تئاتر، موسیقی، شعر، روایت، معماری و سینما شش برگ از مجله تصویری و شبانه «شب های هنر» شبکه چهار را تشکیل می دهند که