«ویتسک» در تور اروپا و اجرای «مکبث» در لهستان

رضا ثروتی قصد دارد در نیمه دوم سال جاری بازتولید نمایش «ویتسک» را به صحنه ببرد و در بهار سال ۹۶ این نمایش را در کشورهای ایتالیا و فرانسه اجرا کند.

به گزارش تئاتر آنلاین، ثروتی درباره اجراهای بین‌المللی آثار خود به مهر گفت: چندی پیش نمایش «مکبث» را در فستیوال هنرهای مدرن ایران در شهر بولونیای ایتالیا روی صحنه بردیم که ۲ اجرای این نمایش با بازخورد خوب مخاطبان و منتقدان تئاتری مواجه شد. در این فستیوال همزمان با نمایش آثاری از سینما، تئاتر و هنرهای تجسمی مدرن ایران، آموزش شعر و ادبیات ایران به ایتالیایی‌ها نیز انجام می‌شد که اتفاق بسیار خوبی بود.

وی ادامه داد: قرار است سال آینده در قالب یک تور اروپایی نمایش «ویتسک» را به صحنه ببریم که در همین راستا اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ نمایش «ویتسک» را در پیکولوتئاتر ایتالیا در قالب اجرای عمومی اجرا کنیم و پس از آن با این نمایش در فستیوال «نانسی» فرانسه حضور خواهیم داشت.

این کارگردان جوان تئاتر ایران همچنین از اجرای نمایش «مکبث» در فستیوال «گدانس» کشور لهستان در سال ۹۶ خبر داد.

ثروتی درباره اجرای اثری جدید در داخل ایران، یادآور شد: چون قرار است نمایش «ویتسک» را در قالب یک تور اروپایی به صحنه ببریم و در پیکولوتئاتر ایتالیا نیز آن را به شکل اجرای عمومی داشته باشیم، قصد دارم به دلیل اینکه این نمایش بزرگ و حجیم است و چند سالی از تولید و اجرای آن گذشته، «ویتسک» را در قالب بازتولید در نیمه دوم سال جاری در یکی از سالن‌های نمایشی ایران هم اجرا کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: به شکل ویژه‌تری از قبل، روی متن «رومی» هم کار می‌کنم تا این نمایش را برای اجرا آماده کنم.

مطالب مرتبط

Top