مهناز افشار

حمایت از کودکان در برابر ظلم وظیفه همه ماست

مهناز افشار سخنگوی پویش رسانه ای «بدسرپرست تنهاتر است» گفت: این مسئولیت همه ماست که در برابر ظلم‌هایی که به کودکان معصوم می‌شود و تن نحیفشان توانایی تحمل آنها را ندارد، از آنها حمایت کنیم.

به گزارش تئاتر آنلاین؛ مهناز افشار پس از اعلام حمایت از پویش رسانه ای «بدسرپرست تنهاتر است» و خواندن گزارشی درباره این کودکان اعلام کرد نمی‌خواهد تنها به یک امضا و اعلام حمایت از این کمپین بسنده کند بلکه می‌خواهد قدم‌های بیشتری برای بهتر شدن وضع زندگی کودکان بدسرپرست بردارد. بعد از این تماس، او بلافاصله دعوت اعضای این کمپین را پذیرفت و در جلسه‌ای حضوری، از دغدغه‌هایش نسبت به کودکان بدسرپرست و شرایط آن ها گفت.

مهناز افشار که سال‌هاست دغدغه کودکانی را دارد که در وضعیت‌های ناگوار زندگی می‌کنند، مجبور به کار می‌شوند، در خانه کتک می‎خورند، تحقیر می‌شوند و … گفت از وقتی مادر شده، این احساس مسئولیت را بیشتر احساس می‌کند.

این بازیگر با بیان این که دیدن فیلم‌ها و عکس‌ها و خواندن خبرهایی از کتک زدن کودکان، اعتیاد آنها و کارهای مشقت‌باری که انجام می‌دهند، دلش را به درد آورده، افزود: گاهی فکر می‌کنیم تنها فقر مالی است که شرایط نامساعدی برای بچه‌ها ایجاد می‌کند اما حتی در خانواده‌هایی که وضعیت مالی مناسبی دارند هم انواع گوناگون بدرفتاری با بچه‌ها را می‌بینیم که فقر عاطفی و طرد شدن از سوی اعضای خانواده یکی از آنهاست.

افشار همچنین ادامه داد: در کنار تلاش برای برطرف کردن فقر اقتصادی، لازم است فکری هم برای فقر فرهنگی کنیم، زوج‌هایی که بچه‌دار می‌شوند نیاز دارند آموزش‌های لازم را برای فرزندپروری ببینند، اما کجا این آموزش‌ها به آنها داده می‌شود؟ صداوسیما چقدر در آموزش دادن به پدر و مادرها و بچه‌ها کاری کرده است؟ آموزش و پرورش چه کار می‌کند؟

او درباره نقش قوانین در بهبود شرایط کودکان بدسرپرست خاطرنشان کرد: متاسفانه تا بخواهیم نسبت به نگهداری نامناسب کودک اعتراض کنیم، والدین، خودشان را مالک فرزندشان می‌دانند و راه هرگونه اعتراضی را می‌بندند! اینجاست که قانون می‌تواند نقش داشته باشد و با حمایت از کودکان و نظارت بر شرایط زندگی آنها، اجازه کودک‌آزاری را به پدر و مادرها ندهد.

این بازیگر همچنین عنوان کرد: این مسئولیت همه ماست که در برابر ظلم‌هایی که به کودکان معصوم می‌شود و تن نحیفشان توانایی تحمل آنها را ندارد، از آنها حمایت کنیم.

گفتنی است پویش «بد سرپرست تنهاتر است» همزمان با شهادت امام علی «ع» نامه ای را خطاب به مسئولان قوای سه گانه برای حمایت از کودکان بدسرپرست توسط جمعی از هنرمندان، ورزشکاران و فعالان و اهالی رسانه منتشر خواهد کرد.

دیدگاه

  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

برگزاری نقالی و پرده خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س)

محسن میرزاعلی مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری اعلام کرد مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س) برگزار می شود. به گزارش تئاتر آنلاین، محسن میرزاعلی مسئول دفتر تعزیه و آیین‌های نمایشی حوزه هنری از برگزاری مراسم نقالی و پرده‌خوانی «عشاق» در حرم حضرت معصومه (س) با همکاری مرکز جهانی